Uwaga! Alka-Prim, popularny lek przeciwbólowy wycofany z obrotu!

Czytaj dalej
Fot. freeimages.com
mw-g

Uwaga! Alka-Prim, popularny lek przeciwbólowy wycofany z obrotu!

mw-g

Alka-Prim wycofano z obrotu. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju serię popularnego leku przeciwbólowego Alka-Prim. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Lek przeciwbólowy Alka-Prim wycofany z obrotu

Powodem jest "zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie". Decyzję w tej sprawie podjął w piątek (15 czerwca) Główny Inspektor Farmaceutyczny na wniosek producenta produktu medycznego - spółki Polpharma.

Reakcja chemiczna będąca powodem wycofania serii tabletek Alka Prim z obrotu nie jest niebezpieczna dla zdrowia i życia pacjentów. Decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Nie wszystkie tabletki musujące Alka-Prim zostały wycofane z obrotu. Chodzi o konkretną serię 20317 z datą ważności przypadającą na 31 marca 2019 roku.

Alka-Prim wycofano z obrotu

Alka-Prim to niesteroidowy lek wydawany bez recepty, stosowany przy bólach o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, bóle mięśni czy zębów, jego działanie sprawdza się również w przypadku wysokiej gorączki, zakażeń wirusowych i innych schorzeń. Ma postać tabletek musujących.

Lek Alka-Prim przeznaczony jest do stosowania w przypadku bólów o umiarkowanym natężeniu:


Tych owadów lepiej nie drażnić

mw-g

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.