W aptekach brakuje leków i szczepionek. Najbardziej brakuje leków przeciwcukrzycowych, leków stosowanych w nadciśnieniu, w alergiach

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Agata Flak

W aptekach brakuje leków i szczepionek. Najbardziej brakuje leków przeciwcukrzycowych, leków stosowanych w nadciśnieniu, w alergiach

Agata Flak

Rozmowa z dr nauk farmaceutycznych Lucyną Samborską, zastępcą prezesa Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Rzeszowie.

Portal „Gdzie Po Lek“ informuje, że lista brakujących leków bez dostępnych zamienników od wakacji znacznie się wydłużyła. Jak sytuacja wygląda na Podkarpaciu?

Najbardziej brakuje leków przeciwcukrzycowych, leków stosowanych w nadciśnieniu, w alergiach, brakuje szczepionek. Sytuacja poprawiła się jeżeli chodzi o Glucophage, czyli lek przeciwcukrzycowy.

W rozmowie przeczytasz m.in.:

"Najbardziej brakuje leków przeciwcukrzycowych, leków stosowanych w nadciśnieniu, w alergiach, brakuje szczepionek.  Sytuacja poprawiła się jeżeli chodzi o Glucophage, czyli lek przeciwcukrzycowy. Niestety, wciąż brakuje takich leków jak Kalipoz (potas), Kaldyum, które muszą być stosowane wraz z lekami na nadciśnienie."

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Flak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.