W bibliotece w Muszkowie koło Krzeszyc jak nie wróżby, to wielki bal!

Czytaj dalej
Fot. Biblioteka w Muszkowie
oprac. (olis)

W bibliotece w Muszkowie koło Krzeszyc jak nie wróżby, to wielki bal!

oprac. (olis)

Zabawa mikołajkowa, a wcześniej andrzejkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - tym ostatnio żyła filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Muszkowie i tym się u nas pochwaliła.

W dniu św. Andrzeja do filii Gminnej Biblioteki w Muszkowie przybyli klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży z Muszkowa - napisały bibliotekarki Ewelina Niemczyn i Anna Blatkiewicz.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od poznania historii andrzejek. Ich nieodłącznym elementem jest wróżenie z wosku, czego nie zabrakło także i na naszym spotkaniu. Roztopiony wosk laliśmy przez dziurkę od klucza, w ten sposób powstawały fantazyjne kształty, które odczytywaliśmy rzucając cień na ścianę.

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów, by dowiedzieć się która z panien jako pierwsza wyjdzie za mąż. Było też wróżenie z kart, numerolo-gii, wylosowanych postaci oraz drzewko szczęścia. Oprócz tych niezwykłych atrakcji wszyscy zostali uroczeni smacznym poczęstunkiem.

Równie wesoło było na mikołajkowym balu. Organizatorami spotkania był sołtys Muszkowa wraz z radą sołecką oraz biblioteka. Dzieci (w wieku od 1 do 14 lat) było aż 58.

Na pytanie prowadzącego Dawida Wojtasia, czy były grzeczne, chóralnie odpowiedziały: tak! Potem wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania z Dagmarą Dudurycz i Natalią Gaik (uczennice sulęcińskiego Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych).

W końcu w sali pojawiła się postać ubrana w czerwony kostium, trzymająca ogromny worek i na twarzach dzieci pojawił się uśmiech „od ucha do ucha”.

Mikołaj zajął swoje miejsce i zapraszał wszystkie grzeczne dzieci do siebie, na wszystkich czekały prezenty. Gdy każde dziecko zostało już obdarowane wspólnie z Mikołajem tańczyły w kółku, jeszcze w wielu oczach najmłodszych było widać iskrę szczęścia.

Kiedy musieliśmy pożegnać naszego Szanownego Gościa, który śpieszył się z wizytą do innych dzieciaków, wspólnie przystąpiliśmy do zabaw, m.in. uciekające krzesła, zumba.

Wszyscy mali goście rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni, obdarowani prezentami i zadowoleni z miło spędzonego dnia.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i pomoc przy organizacji: wszystkim mieszkańcom Muszkowa, za szczególne wsparcie naszej inicjatywy - Sylwii Kołodyńskiej, Czesławowi Cieślak, Dawidowi Wojtaś, Dagmarze Dudurycz, Natalii Gaik, Grażynie Łankowskiej, Jolancie Turek, Janinie Niemczyn, Katarzynie Uruskiej, Arkowi Malarek, Alicji Kubiszyn.

oprac. (olis)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.