W bibliotece w Muszkowie koło Krzeszyc jak nie wróżby, to wielki bal!

Czytaj dalej
Fot. Biblioteka w Muszkowie
oprac. (olis)

W bibliotece w Muszkowie koło Krzeszyc jak nie wróżby, to wielki bal!

oprac. (olis)

Zabawa mikołajkowa, a wcześniej andrzejkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - tym ostatnio żyła filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Muszkowie i tym się u nas pochwaliła.

W dniu św. Andrzeja do filii Gminnej Biblioteki w Muszkowie przybyli klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży z Muszkowa - napisały bibliotekarki Ewelina Niemczyn i Anna Blatkiewicz.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od poznania historii andrzejek. Ich nieodłącznym elementem jest wróżenie z wosku, czego nie zabrakło także i na naszym spotkaniu. Roztopiony wosk laliśmy przez dziurkę od klucza, w ten sposób powstawały fantazyjne kształty, które odczytywaliśmy rzucając cień na ścianę.

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów, by dowiedzieć się która z panien jako pierwsza wyjdzie za mąż. Było też wróżenie z kart, numerolo-gii, wylosowanych postaci oraz drzewko szczęścia. Oprócz tych niezwykłych atrakcji wszyscy zostali uroczeni smacznym poczęstunkiem.

Równie wesoło było na mikołajkowym balu. Organizatorami spotkania był sołtys Muszkowa wraz z radą sołecką oraz biblioteka. Dzieci (w wieku od 1 do 14 lat) było aż 58.

Na pytanie prowadzącego Dawida Wojtasia, czy były grzeczne, chóralnie odpowiedziały: tak! Potem wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania z Dagmarą Dudurycz i Natalią Gaik (uczennice sulęcińskiego Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych).

W końcu w sali pojawiła się postać ubrana w czerwony kostium, trzymająca ogromny worek i na twarzach dzieci pojawił się uśmiech „od ucha do ucha”.

Mikołaj zajął swoje miejsce i zapraszał wszystkie grzeczne dzieci do siebie, na wszystkich czekały prezenty. Gdy każde dziecko zostało już obdarowane wspólnie z Mikołajem tańczyły w kółku, jeszcze w wielu oczach najmłodszych było widać iskrę szczęścia.

Kiedy musieliśmy pożegnać naszego Szanownego Gościa, który śpieszył się z wizytą do innych dzieciaków, wspólnie przystąpiliśmy do zabaw, m.in. uciekające krzesła, zumba.

Wszyscy mali goście rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni, obdarowani prezentami i zadowoleni z miło spędzonego dnia.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i pomoc przy organizacji: wszystkim mieszkańcom Muszkowa, za szczególne wsparcie naszej inicjatywy - Sylwii Kołodyńskiej, Czesławowi Cieślak, Dawidowi Wojtaś, Dagmarze Dudurycz, Natalii Gaik, Grażynie Łankowskiej, Jolancie Turek, Janinie Niemczyn, Katarzynie Uruskiej, Arkowi Malarek, Alicji Kubiszyn.

oprac. (olis)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.