W bydgoskich kościołach rozdawano gotowy druk oświadczenia, a w nim: jako rodzic nie zgadzam, by uczyć dzieci o dojrzewaniu i HIV

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Dorota Witt

W bydgoskich kościołach rozdawano gotowy druk oświadczenia, a w nim: jako rodzic nie zgadzam, by uczyć dzieci o dojrzewaniu i HIV

Dorota Witt

Duchowni chcieliby, aby rodzice zakazali uczyć dzieci, m.in., o dojrzewaniu, przeciwdziałaniu przemocy, tolerancji, profilaktyce ciąż nieletnich. Wrzucają te zagadnienia do jednego worka ze złem, jakie dostrzegają w mówieniu dzieciom o homofobii, LGBT i gender. Pierwsze oświadczenia rodzicielskie były rozdawane w bydgoskich kościołach pod koniec sierpnia. Rodzice mieli tylko podpisać i zanieść do szkół.

„Oświadczam, że nie wyrażam zgody na uczestnictwo mojego dziecka w lekcjach (...) oraz wszelkich innych wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły lub poza nią, których program w całości lub częściowo nawiązuje do wymienionych poniżej zagadnień:

A dalej jeszcze, że: rodzic żąda informacji, za każdym razem, gdy takie wydarzenia w szkole będą organizowane (by mógł zawiadomić „odpowiednie organy"), rodzic ma konstytucyjne prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami i rodzic - gdy trzeba będzie - będzie bronił dóbr osobistych dziecka na drodze postępowania cywilnego.

Zapraszamy do lektury dlaszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.