W czwartek rozpoczynają się matury! [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

W czwartek rozpoczynają się matury! [WIDEO]

Tomasz Rusek

W czwartek, 4 maja, zaczynają się matury. Nie liczcie na czerwoną bieliznę ze studniówki, nieobcięte od balu włosy czy „pewniaki” z giełdy tematów. Liczcie na siebie, drodzy maturzyści. Dacie radę!

Jeszcze styczniu uczniowie gorzowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych tańczyli na studniówce i myśleli, by równo odtańczyć poloneza oraz w przebraniach stroili miny do fotobudki. Teraz wróciliśmy do nich, by zapytać o maturę. Nic dziwnego, że w młodych beztroski jakby mniej...

Zaczynające się dziś egzaminy przezywa też nauczyciel z gorzowskiego ekonomika Tomasz Borecki. - Zżyłem się z moimi uczniami. Chcę, by byli zadowoleni z siebie i z wyniku egzaminów. Mogę już tylko trzymać kciuki. To fajna, zdolna młodzież. Wierzę, że sobie poradzą - mówi wychowawca. Zaznacza, że nowa matura jest trudniejsza od starej. - Kiedyś to był niemalże wewnętrzny egzamin, sprawdzany w szkole, pilnowany przez nauczycieli. Dziś to egzamin organizowany przez zewnętrzną komisję, wystandaryzowany, przez co uczeń z wiedzą i pomysłami może po prostu nie trafić w przyjęty klucz - przyznaje Borecki.

Więcej w czwartek w "Gazecie Lubuskiej" i w czwartkowym wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.