W gminie Świdnica wybrano młodzieżowych radnych. Gdy sytuacja po koronawirusie wróci do normy, zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

W gminie Świdnica wybrano młodzieżowych radnych. Gdy sytuacja po koronawirusie wróci do normy, zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające

Natalia Dyjas-Szatkowska

Znamy już skład Młodzieżowej Rady Gminy w gminie Świdnica w kadencji 2020-2022. Do młodych społeczników mogą jednak dołączyć kolejni radni. Dlaczego?

O pomyśle powołania Młodzieżowej Rady Gminy w Świdnicy pisaliśmy na naszych łamach na początku marca tego roku:

Świdnica. Młodzi mogą zmieniać swoją okolicę. Niebawem odbędą się wybory do młodzieżowej rady gminy. Sprawdź, kto może kandydować [ZDJĘCIA]

[sonda]5589[/sonda]

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy miały odbyć się 25 marca. Plany pokrzyżowało jednak zamknięcie szkół, spowodowane epidemią koronawirusa w Polsce.

Mimo wszystko radni i tak... zostali wybrani. Jak to możliwe?

- Termin zgłaszania kandydatur był jeszcze przed epidemią - mówi Rafał Trafała, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Świdnicy. - A zgodnie z naszym statutem, jeśli zgłosi się mniej osób, niż jest miejsc w radzie, to przechodzą wszyscy. I taka sytuacja właśnie miała miejsce w tym przypadku. Osiem osób, które się zgłosiło, przeszło. Natomiast po epidemii planujemy zrobić jeszcze wybory uzupełniające na te wolne miejsca, które są.
Młodzi naukowcy zbudowali minisatelitę

Kiedy Młodzieżowa Rada Gminy w Świdnicy ruszy oficjalnie?

- Zgodnie z przepisami nie możemy teraz zrobić posiedzenia - wyjaśnia Rafał Trafała. - W związku z tym czekamy na to, aż epidemia minie. I będziemy mogli zwołać pierwszą sesję. Natomiast ja z młodzieżowymi radnymi jestem w stałym kontakcie. Będziemy chcieli wstępne działania już zdalnie realizować.

Kto wszedł w skład Młodzieżowej Rady Gminy w Świdnicy?

W skład rady weszło: troje uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy, czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Słonem i jedna mieszkanka gminy, która uczy się poza jej terenem.

Gratulacje (ze względu na epidemię - drogą mediów społecznościowych) przekazał młodym radnym wójt Krzysztof Stefański, zaś przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów w Świdnicy wyraziła nadzieję, że młodzi będą chcieli współpracować ze starszymi mieszkańcami.

[polecane] 19888091, 19861611, 19940117, 19936421, [/polecane]

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.