W Kamieniu wsiądą na rowery

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Anna [email protected]

W Kamieniu wsiądą na rowery

Anna [email protected]

Będzie się działo: gra miejska, spływy kajakowe rzeką Kamionką. Pierwszym etapem projektu będzie Stacja Rowerowa Kamień.

Ostatnio ze Śladowcami spotkał się senator Jan Rulewski. Doskonale wie, że młodzież z Kamienia bardzo się wyróżnia.

To fakt. Śladowcy od lat realizują świetne projekty, takie jak na przykład „Przystanek Radzim”. Teraz będzie realizowany projekt „Stacja Turystyczna Kamień”. W Kamieniu mają się pojawić rowery miejskie. Tak młodzi chcą promować swoje malownicze miasto.

A senator chętnie przyjął zaproszenie, bo jak przypomniał, był dawniej konstruktorem rowerów. - Wy macie marzenie w tej chwili, by skonstruować nowy rower - zauważył Rulewski.

- Cieszę się, że wasza inicjatywa finansowana z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ma nauczyć wspólnotowego podejmowania wyzwań.

Senator zauważył, że w projekcie jest ujęty także tandem - swego czasu był bardzo modny. - Ja się chętnie na to piszę - żartował.

Młodzi ze Śladowców cieszyli się, że mogą liczyć na pomoc samorządowców i parlamentarzystów. - Nasz projekt zakłada powstanie stacji turystycznych - mówili. - Potrzebna jest do tego infrastruktura, czyli ścieżki rowerowe. Chcielibyśmy, żeby powstały w najbliższym czasie, takie jak z Kamienia do Sępólna, czy z Kamienia do Chojnic.

Młodzi zauważyli, że Chojnice mają bardzo rozwinięta trasy rowerowe, więc należy to miasto stawiać sobie jako wzór.

Śladowcy dostali wysoką dotację w wysokości 39 tys. zł z programu „Równać szanse 2015”.

Grupa liczy 28 osób i skupia młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

- Uważamy, że mamy takie same prawa jak nasi rówieśnicy z większych miejscowości, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by spróbować wykorzystać szanse, które przyniesie nam życie - zauważają.

Śladowcy chcą sprawdzić siebie i spojrzeć na swoje lokalne środowisko z pewnego dystansu. Pierwszy etap projektu zakończy się rajdem rowerowym w czerwcu, a całość w listopadzie. Wszystko pod hasłem „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jeszcze w tym roku w Kamieniu będą cztery trasy rowerowe i rowery miejskie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.