W kwietniu „Zaświeć się na niebiesko”

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
(jm)[email protected]

W kwietniu „Zaświeć się na niebiesko”

(jm)[email protected]

Kwiecień jest na świecie Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu. Ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem tej choroby.

- Inicjatywa powstała, by wzbudzać ciekawość i prowokować odbiorców na całym świecie do rozmów na temat autyzmu - mówi Mateusz Kozłowski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu, w którym uczą się dzieci z autyzmem.

Co ciekawe, internat Ośrodka jako jedyny w północnej Polsce ma specjalistyczną grupę wychowawczą dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Wychowankowie otrzymują w nim kompleksową całodobową opiekę oraz wsparcie, a także rozwijają swoje umiejętności i ucząc się samodzielnego życia.

Nauczyciele z „Korczaka” wraz z uczniami włączyli się do akcji „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” - rozdawali mieszkańcom Torunia ulotki i służyli praktycznymi poradami dotyczącymi choroby.

Natomiast Centrum Terapii i Edukacji „Mały Książę” w Toruniu po raz drugi organizuje akcję „Niebieski kwiecień w Toruniu - wiem więcej o autyzmie”.

Przygotowali m.in. warsztaty poświęcone autyzmowi, które odbędą się 20 kwietnia o godz. 16 w CTiE przy ul. Jęczmiennej 4. Skierowane są do rodziców dzieci autystycznych, a także nauczycieli i studentów. Udział w nich jest nieodpłatny, obowiązują jednak zapisy, które prowadzone są do 16 kwietnia.

(JM)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.