W Łagowie zabiegają o pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Czesław Wachnik

W Łagowie zabiegają o pieniądze

Czesław Wachnik

Łagów szykuje kilka inwestycji.

O konieczności remontu szkoły w Toporowie pisaliśmy kilkakrotnie. Pojawia się szansa, że do remontu jednak dojdzie. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy, w tym roku ma być wykonana dokumentacja wraz z projektem. Natomiast same prace mogłoby się rozpocząć w roku przyszłym. Jednak pod warunkiem, że gmina pozyska pieniądze unijne. Jeśli tak się nie stanie, o inwestycji trzeba będzie najpewniej zapomnieć. Na razie.

Podobnie wygląda sprawa z remontem wjazdu do Łagowa, od strony Gronowa. Tu konieczna jest nowa nawierzchnia, a także chodniki, których na większej części drogi brak. A te które są, nadają się do wymiany. Droga jest powiatowa, stąd wójt będzie zabiegał u starosty o pomoc finansową. - Koszt jest duży, dlatego na samodzielny remont nas nie stać - mówi wójt Czesław Kalbarczyk.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.