(jan)

W Nowej Soli będzie kolejna debata o bezpieczeństwie

W Nowej Soli będzie kolejna debata o bezpieczeństwie
(jan)

W czwartek, 10 grudnia, odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu w Nowej Soli. Chcesz porozmawiać z policjantami Przyjdź koniecznie!

To będzie druga tak duża dyskusja poświęcona bezpieczeństwu w Nowej Soli

.
Przypomnijmy: rok temu, we wrześniu, szefostwo powiatowej policji wraz z oficerami z komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp., przedstawicielem straży miejskiej oraz prezesem Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, spotkali się po raz pierwszy z mieszkańcami miasta, by wspólnie porozmawiać o tym, co się dzieje na ich osiedlach, w okolicy itd. Frekwencja wówczas dopisała - na spotkanie przyszło ok. 50 osób, głównie mieszkańców Zatorza.

Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy nowosolskiej policji: - Z chęcią poznamy sugestie mieszkańców, wysłuchamy problemów dotyczących ich bezpieczeństwa.

A jak będzie w tym roku?

Formuła spotkania funkcjonariuszy z mieszkańcami ma być podobna - omówiona ma zostać m.in. sytuacja w mieście ze strony samej policji, mundurowi przedstawią także najważniejsze zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się np. osoby starsze, pokażą również jak można unikać poszczególnych zagrożeń np. słynnych już oszustw „na wnuczka”.

W Nowej Soli będzie kolejna debata o bezpieczeństwie
Edward Gurban Widoczność na ulicy to jedna z głównych kwestii, związanych z bezpieczeństwem, którą podnoszą sami mieszkańcy. Policja od dawna praktykuje wspólne patrole wraz ze strażnikami miejskimi.

Warto przypomnieć, że na ubiegłorocznym spotkaniu, poza regularną dyskusją, ze strony policji padły także konkretne deklaracje. Chodziło m.in. o uruchomienie patroli rowerowych, a także „zakup” dwóch psów. Rowery można już było spotkać na ulicach naszego miasta, o pierwszym nowym psie, „Tajsonie” także pisaliśmy już na naszych łamach.

Na co przed debatą, zwracają uwagę mieszkańcy?

- Uważam, że policjanci powinni mocniej egzekwować zakaz wjazdu ciężarówek na plac Wyzwolenia - mówi pan Henryk, który mieszka w okolicy. - Jest ich mniej niż kiedyś, ale sam często jestem świadkiem, jak różne ciężkie auta bezczelnie, pomimo znaków, przejeżdżają przez centrum - zaznacza.

- Myślę, że przydałoby się więcej patroli w okolicach sklepów, gdzie w nocy sprzedaje się alkohol - mówi z kolei pani Halina. - Zawsze stoją tam jakieś podejrzane typy, aż strach koło nich przechodzić - zaznacza kobieta.

Te i inne problemy każdy z nas będzie mógł zgłosić policjantom już w czwartek, 10 grudnia. Początek debaty o godz. 17.00 w sali klubu Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na os. XXX-lecia w Nowej Soli.

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.