Zbigniew Borek

W oknie płonął człowiek. 34 lata temu podpalił się Henryk Wasiluk [WIDEO]

- Kadr z filmu „Ocalić od zapomnienia pamięć o Henryku Wasiluku”. Przy stole Zbigniew Wrześniak i Jerzy Klincewicz, członkowie Stowarzyszenia Narodowy Fot. kadr filmu - Kadr z filmu „Ocalić od zapomnienia pamięć o Henryku Wasiluku”. Przy stole Zbigniew Wrześniak i Jerzy Klincewicz, członkowie Stowarzyszenia Narodowy Gorzów. Stół wieńczy zdjęcie Henryka Wasiluka
Zbigniew Borek

„Mężczyzna stoi w oknie, w ręku trzyma świeczkę. Krzyczy, że się podpali. Po chwili zbliża świeczkę do ubrania, buchają płomienie”. Tak gazeta opisywała samospalenie 28-letniego Henryka Wasiluka z Gorzowa. „Widzę straszliwie poparzonego mężczyznę, który jednak żyje, niemo porusza ustami, jeden z milicjantów gaśnicą samochodową dogasza ogień w łazience, strażak z kubełkiem wody polewa tlące się spodnie rannego. Lekarz w izbie przyjęć powie mi później, że raz tylko w swoim życiu widział straszniej poparzonego człowieka”

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.