Justyna Wojciechowska-Narloch

W piątek w całym kraju rozpoczynają się matury. W Toruniu pisać je będzie ponad 2,9 tys. młodych ludzi

Maturzyści majówki raczej nie mają. Ostatnie chwile przed egzaminami wykorzystują na intensywną naukę Fot. Grzegorz Olkowski Maturzyści majówki raczej nie mają. Ostatnie chwile przed egzaminami wykorzystują na intensywną naukę
Justyna Wojciechowska-Narloch

Długi majowy weekend to pora relaksu dla wielu z nas. Do tej sporej grupy nie należą jednak maturzyści, którzy 4 maja zmierzą się z egzaminem dojrzałości z języka polskiego. W przyszłym tygodniu czeka ich obowiązkowa matematyka i wybrany język obcy.

Przed tegorocznymi absolwentami liceów ogólnokształcących i techników trudne chwile. Czeka ich maturalny maraton, którego wyniki przesądzą o dalszej drodze edukacyjnej młodych ludzi. Im więcej będzie punktów, tym większe szanse na miejsce na renomowanej uczelni.

Dwie formuły

W kujawsko-pomorskiem do egzaminów dojrzałości przystąpi w sumie 18,1 tys. osób. Nieco ponad 14 tys. z nich zmierzy się z testami po raz pierwszy. Pozostali to osoby, które będą maturę powtarzać.

W Toruniu egzaminy przeprowadzone zostaną w 32 szkołach ponadgimnazjalnych. Zgłoszono do nich w sumie 2.970 osób. Zdecydowana większość na maturze zadebiutuje (2,4 tys. abiturientów). Reszta, czyli ponad pół tysiąca egzaminy zdawać będzie po raz kolejny.

W dalszej części artykułu m.in. o tym jak będzie przeboegał egzamin dojrzałości

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.