W Polsce ma powstać sieć punktów ładowania prądem i gazem

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewicz
Marek Weckwerth

W Polsce ma powstać sieć punktów ładowania prądem i gazem

Marek Weckwerth

Na razie jest fatalnie - ten kto ma elektryczny samochód ma też problem z jego doładowaniem. Ale ma być o wiele lepiej, bo rząd przyjął projekt ustawy o rozwoju elektromobilności w Polsce i zastosowaniu w transporcie paliw alternatywnych, czyli głównie gazu ziemnego (skroplonego LNG i sprężonego CNG).

O tym, że jest źle przekonał się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (o czym już pisaliśmy) Arkady Fiedler, wnuk słynnego podróżnika, który przejeżdżał przez Bydgoszcz swoim autem elektrycznym nissan leaf i nie mógł go doładować na stacji przy Focusie, bo ładowarka była popsuta. Poratował go znajomy bydgoszczanin, użyczając w garażu gniazdko tzw. siły. Kolejne ładowanie odbyło się profesjonalnie - na stacji w Toruniu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sfinansuje zakup ok. tysiąca  bezemisyjnych  autobusów. W latach 2019-2023 zapewni na ten cel 2,2 mld zł. Z programu skorzysta 27 samorządów z całej Polski, w tym miasta Bydgoszcz i Toruń. Umowę podpisano w piątek w Warszawie. Więcej w dalszej częście artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.