Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W ramach pokuty ksiądz Krzysztof uprawiał seks z uczennicą

Czytaj dalej
Jacek Bombor

W ramach pokuty ksiądz Krzysztof uprawiał seks z uczennicą

Jacek Bombor

Ksiądz Krzysztof co najmniej trzykrotnie uprawiał po lekcjach w sali szkolnej seks z 16-letnią, niedosłyszącą uczennicą. Wszystko w ramach "pokuty i winy". I zabraniał jej o tym mówić, powołując się na... tajemnicę spowiedzi. Krzysztof K. nadal jest księdzem mimo wyroku sądu.

To szokujące ustalenia sądu w Rybniku, który już prawomocnie skazał kapłana Krzysztofa K. na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Co najmniej trzykrotnie ksiądz uprawiał seks po lekcjach w sali szkolnej z 16-letnią, niedosłyszącą uczennicą. Wszystko w ramach "pokuty i winy". I zabraniał jej o tym mówić, powołując się na... tajemnicę spowiedzi. To szokujące ustalenia sądu w Rybniku, który już prawomocnie skazał kapłana na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Apelację wnieśli obrońcy księdza

Wyrok pierwszej instancji przeciwko Krzysztofowi K. zapadł już 27 września 2016 roku przed Sądem Rejonowy m w Raciborzu. Ksiądz dostał karę pozbawienia 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem tej kary na okres próby na 3 lata, grzywnę w wysokości 3 tysięcy złotych, z zakazem wykonywania zawodu nauczyciela religii przez okres 5 lat i z zakazem kontaktowania się z małoletnią przez okres 3 lat.

28 września Sąd Okręgowy w Rybniku rozpoznawał apelację, wniesioną przez obrońcę oskarżonego - i podtrzymał wyrok z ubiegłego roku w całości, nie dając wiary w brak winy kapłana. Wyrok jest prawomocny i nie podlega kasacji.

Dziewczyna była nim zafascynowana

Oskarżony został skierowany przez Kurię Diecezjalną w Opolu w charakterze nauczyciela religii do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu w 2012 roku. Zamieszkiwał na terenie parafii. Jedną z jego uczennic była 16-letnia wówczas Karolina, niedosłysząca. Od początku zaprzyjaźniła się z oskarżonym. Jeszcze na przełomie 2012-2013 zaczęli się spotykać po skończonych zajęciach.

W dalszej części

 • Co znalazło się w uzasadnieniu wyroku
 • Co wynika z zeznań dziewczyny
 • Kto może pozbawić księdza funkcji
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Bombor

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

za pieniadze

za frico, gadzety, fatalaszki, przejazdzke bmw itd.. Napiszcie cos o nich i co robia te niebozeta na dyskotekach. Na swietych pozujecie ?

Radca

I jak tu zawierzyc stereotypowi ze: " Duchy nie glupcy " ?

rem

Pod celą.

OSA

Robił to przecież dla dobra tej uczennicy. Chwała Mu za to!

osa

Robił to przecież dla dobra tej uczennicy. Chwała Mu za to!

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.