Ewa Abramczyk-Boguszewska

W regionie nie było spokojnie

W regionie nie było spokojnie Fot. Policja
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Tragiczny wypadek w powiecie świeckim i policyjne akcje w regionie - to dzisiejsze wiadomości z policyjnej kroniki.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w Głogówku Królewskim (pow. świecki) około godz. 15.45. Miał on miejsce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogą powiatową. Jak wstępnie ustalili policjanci, 79-letni chełminianin, kierujący fiatem cinquecento wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. W wyniku zderzenia kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu.

Ponad pół tony nielegalnego tytoniu w środę zabezpieczyli policjanci na posesji mieszkańca Dąbrowy Chełmińskiej. W samochodzie znaleźli ponad pół tony suszu tytoniowego, a w pomieszczeniu gospodarczym krajankę tytoniową o wadze ponad 120 kg. Zabezpieczona została także maszynka do mielenia liści tytoniu. Do sprawy został zatrzymany 32-letni mężczyzna. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania nielegalnego tytoniu. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 370 tysięcy złotych. Teraz podejrzany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W Lulkowie i Łysomicach funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy warte ponad 190 tys. zł. Był to efekt akcji przeprowadzonej jednocześnie pod czterema adresami. W Lulkowie, na jednej posesji zarówno w aucie jak i w stodole, funkcjonariusze toruńskiej komendy odkryli łącznie 47 200 sztuk papierosów i 107 kg tytoniu należącego do 33-latka. Większa część papierosów została odnaleziona w metalowej szafie znajdującej się w stodole. Pozostałe oraz tytoń były workach. Natomiast w Łysomicach w pomieszczeniach gospodarczych wynajmowanych przez 39-latka znaleziono 31 537 sztuk papierosów różnych marek oraz krajankę tytoniową o wadze 1,4 kg zapakowanych w cztery worki. Wszystko bez polskich znaków akcyzy.
Za takie przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

We Włocławku policja znalazła natomiast ponad 200 g marihuany. W mieszkaniu 22-latka znajdowały się nieco ponad 3 g marihuany, 25 tabletek ekstazy, waga elektroniczna. Natomiast w garażu, w plastikowym wiadrze schowanym w kanale, znajdowały się foliowe torebki z zawartością ponad 210 g marihuany. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Toruńska policja już od pewnego czasu podejrzewała, że w jednym z mieszkań na osiedlu Fałata mogą być przechowywane narkotyki. W czwartek na tej podstawie przeszukała lokal. W pokoju wynajmowanym przez 20-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę funkcjonariusze znaleźli woreczki z zielonym suszem i białym proszkiem. Wstępne policyjne testy wykazały, że jest w nich amfetamina (blisko 20 g) oraz marihuana (blisko 8 g). U 34-latka, który w tym czasie przebywał w mieszkaniu kryminalni odnaleźli kolejny woreczek z blisko gramem amfetaminy. Wszystkim trzem osobom stawia się zarzuty za posiadanie narkotyków.

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.