Łukasz Koleśnik

W skrócie. Informacje z Zielonej Góry, Świdnicy, Bojadeł, Zaboru, Świebodzina, Krosna i Dąbia

Patryk Dudek z Falubazu wręczał prezenty dzieciom ze szkoły w Szczawnie. Fot. Gmina Dąbie Patryk Dudek z Falubazu wręczał prezenty dzieciom ze szkoły w Szczawnie.
Łukasz Koleśnik

Poniżej znajdziesz informację z Zielonej Góry, Świdnicy, Bojadeł, Zaboru, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego i Dąbia.

Zielona Góra/Racula: Wigilia i jarmark będzie w niedzielę
We wczorajszym wydaniu „GL” zapraszaliśmy na jarmark świąteczny i wigilię do Zielonej Góry Raculi. Przepraszamy, ale impreza odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia, a nie jak napisaliśmy, w piątek. Niedzielny jarmark rozpocznie się o godz. 9.00 rano, będzie można kupić własnoręcznie robione ozdoby, a na pyszne pierogi zapraszamy już o godzinie 17.00. (Marta Dudka)

Świdnica: W Wigilię urząd nieczynny
Przypominamy, że w Wigilię, 24 grudnia, urząd gminy będzie nieczynny. (MD)

Zielona Góra: Jak wyglądało miasto w latach 70. i 80.
Muzeum Ziemi Lubuskiej i Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa zapraszają dziś o 14.30 na bezpłatne szkolenie, dotyczące nowych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które zostały wprowadzone w Zielonej Górze w latach 70. i 80. Prelekcję, ilustrowaną zdjęciami Zbigniewa Rajche i współczesnymi, wygłosi dr Izabela Korniluk z działu historycznego MZL. (KALI)

Świdnica: Przyjdzie do Ciebie nowa karta rodzinna
31 grudnia kończy się ważność kart „Gmina jak Rodzina”. Dotychczasowym posiadaczom kart zostaną one automatycznie przedłużone. Kart, które zostały wydane w listopadzie i grudniu nie trzeba wymieniać - są ważne do końca 2016 r. (MD)

Zielona Góra: Uwaga, poradnie są w innym miejscu
W związku z trwającymi pracami remontowymi w szpitalu poradnia laryngologiczna i poradnia okulistyczna zostały przeniesione do budynku N - obiektu oddziału zakaźnego, wejście od ul. Podgórnej. Rejestracja telefoniczna pozostaje bez zmian: poradnia okulistyczna: 68 329 65 03, poradnia laryngologiczna: 68 329 65 02. (MD)

Bojadła: Zbadaj wzrok zupełnie za darmo
W piątek od godziny 11.00 w gminnym ośrodku kultury, przy ul. Bocznej 1, będzie można za darmo zbadać wzrok. Na komputerowe badanie mogą przyjść osoby w wieku powyżej 15. roku życia. Obowiązuje rejestracja: 699 988 266. (MD)

Kargowa: Dzieci zapraszają na widowisko

Gminy ośrodek kultury zaprasza w niedzielę, 20 grudnia, na o godzinie 15.00 do mediateki na jasełka. (MD)

Zabór: Sprawdź, gdzie nie będzie prądu
Jutro w godzinach 9.00 - 11.00 nie będzie prądu w miejscowościach: Mielno, Tarnawa, Proczki, Milsko. (MD)

Zielona Góra: Kolędy w pięknym wykonaniu
Dzisiaj o godz. 19.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego rozbrzmi koncert ph. „Kolędowa nocko śpiewaj…” Na scenie zobaczymy chór instytutu muzyki oraz Big Band UZ. Usłyszymy też solistów. (MD)

Świebodzin: Zmarł Honorowy Obywatel miasta
W niedzielę, 13 grudnia, w wieku 95 lat zmarł Czesław Zdanowicz. Dziś na cmentarzu komunalnym, z asystą wojskową, odbędzie się jego pogrzeb. Pan Czesław urodził się 12 grudnia 1920 roku, od 1945 roku był mieszkańcem Świebodzina. Mając 23 lata wstąpił do AK i walczył m.in. w Puszczy Nalibockiej. Później w czasie przebijania się do lasów świętokrzyskich, został ciężko ranny pod Jaktorowem i trafił do niewoli niemieckiej. Otrzymał stopień kapitana Wojska Polskiego, został też Honorowym Obywatelem Świebodzina. Za męstwo na polu walki był też dwukrotnie przedstawiony do Krzyża Walecznych. (WAK)

Krosno Odrzańskie: Przejazd kolejowy znów zamknięty
Firma budowlana ponownie zamyka przejazd kolejowy na drodze powiatowej w Szklarce Radnickiej. Powodem są prace, związane z modernizacją linii. Blokada jednak nie potrwa długo. Wszystko wróci do normy już 18 grudnia. (KOL)

Dąbie: Żużlowiec Falubazu uszczęśliwił dzieci
Patryk Dudek z Falubazu pojawił się w Szczawnie na spotkaniu wigilijnym. Żużlowiec wręczył paczki z klubowymi gadżetami i słodkościami uczniom miejscowej szkoły podstawowej. Spotkanie nie obyło się bez jasełek, przygotowanych przez młodych aktorów. Na koniec miał miejsce wspólny poczęstunek, goście składali sobie życzenia oraz dzielili się opłatkiem. (KOL)

Patryk Dudek z Falubazu wręczał prezenty dzieciom ze szkoły w Szczawnie.
Gmina Dąbie Patryk Dudek z Falubazu wręczał prezenty dzieciom ze szkoły w Szczawnie.
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.