Lucyna Makowska

W świąteczny weekend policjanci zatrzymali kilku kierowców na podwójnym gazie

Mimo policyjnych apeli i ostrzeżeń kierowcy siadają za kółko na drugim gazie. W miniony weekend złapano ich troje. Fot. arch. KPP Żary Mimo policyjnych apeli i ostrzeżeń kierowcy siadają za kółko na drugim gazie. W miniony weekend złapano ich troje.
Lucyna Makowska

Policjanci podsumowali świąteczny weekend. Nie „zawiedli” pijani kierowcy, a dwóch sprawców pobicia trafiło do aresztu.

W niedzielę, po południu policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli trzeźwości na obwodnicy Żar kierującego alfą romeo. Po badaniu okazało się, że 29-latek prowadził mając 0,22 promila alkoholu we krwi. Przewoził czworo pasażerów, wśród których była jego 9-miesięczna córka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Odpowie przed sądem za kierowanie po użyciu alkoholu.

Podczas świątecznego weekendu, w piątek w Lubsku na ul. Warszawskiej mundurowi złapali kierującego na podwójnym gazie kierowcę seata ibizy. Mężczyzna miał 1,68 promila alkoholu.

Nietypowo, bo w policyjnym areszcie święta spędzili dwaj 22-letni mieszkańcy powiatu żarskiego. Rankiem, drugiego dnia świąt w Przewozie pobili oni 35-letniego mężczyznę. Wiadomo, że obaj byli pod wpływem alkoholu. Jeden miał dwa, drugi 1,5 promila. Krewcy młodzieńcy usłyszeli już zarzuty pobicia. Grozi im za to do trzech lat więzienia.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.