W szpitalu zmarł potrącony mężczyzna

Czytaj dalej
Marzena Sutryk

W szpitalu zmarł potrącony mężczyzna

Marzena Sutryk

W czwartek w szpitalu zmarł mężczyzna potrącony dzień wcześniej na ulicy w Koszalinie. Według wstępnych ustaleń policji - był na pasach. Nasz rozmówca - świadek zdarzenia, twierdzi inaczej.

Do zdarzenia doszło w środę, po godz. 17. Wtedy to 65-letnia kobieta jadąca toyotą od strony centrum w kierunku Rokosowa potrąciła przechodzącego przez ulicę 83-letniego mężczyznę. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować - w czwartek rano zmarł. Z policyjnych ustaleń poczynionych na gorąco, wynika, że 83-latek przechodził po pasach. Co innego powiedział nam wczoraj świadek zdarzenia (chce pozostać anonimowy, ale zgłosił funkcjonariuszom swoje dane i spodziewa się wezwania, by mógł powiedzieć, co widział). - Wiem, że to nie ma już większego znaczenia, którędy szedł, ale widziałem to potrącenie - opowiada nasz rozmówca. - Jechałem za tą kobietą. Ten mężczyzna musiał wyjść na ulicę spomiędzy samochodów zaparkowanych wzdłuż chodnika, na ulicy. Ta kobieta mogła go nie zauważyć, lampy jeszcze nie były włączone. On być może szedł do przychodni, bo gdy podszedłem, by pomóc, trzymał w zaciśniętej dłoni recepty... To był straszny widok. Krew się lała. Zatrzymałem ruch, samochody trąbiły, bo ludzie się spieszyli. To było straszne, jakby nie widzieli, co się stało... I ta kobieta - tak strasznie rozpaczała. Krzyczała: co ja zrobiłam?! Co ja zrobiłam?!

Nasz rozmówca zwraca uwagę na konieczność poprawienia bezpieczeństwa w tym rejonie. - Samochody parkujące na pasie ruchu, po obu stronach, nie dość, że blokują przejazd, to do tego utrudniają widoczność. Po co komu tam parking? - pyta. W koszalińskim ratuszu widzą to inaczej. Tłumaczą, że parking na ulicy został zorganizowany m.in. z uwagi na pacjentów pobliskiej przychodni i na pobliskie punkty usługowe. - Nie przewidujemy jego likwidacji - mówi Robert Grabowski, rzecznik ratusza. - Natomiast w przyszłym roku po jednej stronie będzie budowana ścieżka rowerowa - wówczas część pasa drogowego zostanie wykorzystana do tej inwestycji.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.