W Trylobicie idzie im wyśmienicie. Dorośli amatorzy stworzyli teatr. Dziś zagrają w Ingatkach - Osiedlu [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

W Trylobicie idzie im wyśmienicie. Dorośli amatorzy stworzyli teatr. Dziś zagrają w Ingatkach - Osiedlu [ZDJĘCIA]

Jerzy Doroszkiewicz

Kilkanaście osób spotyka się regularnie w Ośrodku Kultury w gminie Juchnowiec Kościelny. Razem szukają pomysłów na scenariusze, a potem starają się przenieść je na scenę w lekkiej i dowcipnej formie. Grają na scenie sali widowiskowej, w plenerze, byli w Brańsku. Dziś wieczorem wystąpią w Ignatkach - Osiedlu. Bo mają do siebie dystans, a swoją pasją i zaangażowaniem chcą dzielić się z widzami.

Są przedsiębiorcy, urzędniczki, nauczycielki, wszyscy z gminy Juchnowiec Kościelny. Łączy ich pasja do teatru. Pod koniec ubiegłego roku przygotowali autorski spektakl „Parostatek”.

- Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy grali spektakle, na których będzie pełna sala - mówi Krzysztof Sokólski, dyrektor ośrodka kultury.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.