Iwona Kuzak

W tych szkołach w naszym regionie najlepiej zdasz egzamin dojrzałości

Technikum im. ks. prof. Tischnera w Limanowej zajęło bardzo wysokie 30 miejsce w rankingu ,,Perspektyw”. Na fotografii dyrektor Zespołu Szkół - Maria Fot. zstio im. j. tischnera w limanowej Technikum im. ks. prof. Tischnera w Limanowej zajęło bardzo wysokie 30 miejsce w rankingu ,,Perspektyw”. Na fotografii dyrektor Zespołu Szkół - Maria Szkarłat wraz ze swymi uczniam
Iwona Kuzak

I LO im. Władysława Orkana w Limanowej to najlepsza szkoła w powiecie limanowskim. Równie dobrym jest technikum z ZSTiO im. księdza prof. Józefa Tischnera w Limanowej.

Doroczny ranking „Perspektyw” w 2018 roku został przeprowadzony już po raz dwudziesty. Tworzony jest osobno dla techników (300. najlepszych w Polsce) i liceów (500. najlepszych w Polsce). Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów.

Technika coraz lepsze

W tegorocznym rankingu liceów, który obejmuje 499 szkół z całej Polski, znalazła się tylko jedna placówka z Limanow-szczyzny - to I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej, które uplasowało się na 333. miejscu.

Bardzo wysoko, bo na 30. pozycji, znalazło się Technikum im. ks. prof. J. Tischnera w Limanowej.

- Podium - trzydzieste miejsce w Polsce, szóste miejsce w województwie, pierwsze w powiecie - czwarta z kolei złota tarcza. Bardzo mnie cieszy tegoroczna pozycja w Rankingu Perspektyw - to wielki sukces całej społeczności szkolnej, dyrekcji, nauczycieli i uczniów - przyznaje dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Maria Szkarłat. - Celem dzisiejszej szkoły jest wszechstronne kształcenie, rozwijanie zdolności uczniów, pomaganie im w odkrywaniu tego, co jeszcze nie zostało odkryte - tylko w ten sposób szkoła może uzyskać wysokie wyniki - dodaje. Jak zaznacza Maria Szkarłat, za „dobrą szkołę” uznaje się tą, gdzie uczniowie dobrze się czują. Uczeń, który wie, jak wiele może - odniesie sukces. W tym pomagają mu nauczyciele, dla których ten zawód to nie tylko obowiązek, ale i pasja.

- Zawsze staram się to mieć na uwadze przy doborze kadry - kwituje pani dyrektor.

Równie wysokie, bo 75. miejsce przypadło Technikum w Zespole Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • na czym polega specyfika rankingu Perspektywy
 • jak poziom w swoich szkołach oceniają dyrektorowie placówek
 • czego nie rozumie dzisiejsza młodzież według jednego z dyrektorów
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Iwona Kuzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.