W Wielki Piątek wierni wspominają śmierć Jezusa. W niedzielę powiedzą: - Zmartwychwstał!

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

W Wielki Piątek wierni wspominają śmierć Jezusa. W niedzielę powiedzą: - Zmartwychwstał!

Jarosław Miłkowski

Nadszedł Wielki Piątek, a już w sobotę wieczorem zaczniemy świętować Wielkanoc. Duchowni kościołów chrześcijanskich mówią zgodnie: - To najważniejsze ze świąt!

- Istotą chrześcijaństwa jest zmartwychwstanie. Próżna byłaby nasza wiara, gdyby nie było zmartwychwstania. A zmartwychwstanie jest najważniejsze. Chrystus pokonał przecież śmierć, która jest przecież największym lękiem ludzi – mówił nam wczoraj ks. Waldemar Kostrzewski z katolickiej parafii św. Michała w Nowej Soli. Przygotowywał się właśnie do rozpoczęcia Triduum Paschalnego. To najważniejszy czas w Kościele.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.