Jarosław Miłkowski

W Wielkim Tygodniu wzrasta liczba wiernych [ROZMOWA]

Ks. Dariusz Glama jest proboszczem w parafii przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Fot. Jarosław Miłkowski Ks. Dariusz Glama jest proboszczem w parafii przy ul. Mieszka I w Gorzowie.
Jarosław Miłkowski

W Wielki Czwartek w Kościele rozpoczyna się Triduum Paschalne. Rozmawiamy o nim z ks. Dariuszem Glamą.

Kiedy właściwie zaczynamy świętować? W Wielki Czwartek, w Wielką Sobotę, gdy wieczorem śpiewa się już: „Alleluja” czy w Niedzielę Wielkanocną?
Świętowanie to jest co niedzielę, która jest pamiątką zmartwychwstania. Jeśli chodzi o przeżywanie Wielkanocy, to cała uroczystość zaczyna się w Niedzielę Palmową. Wtedy wspominamy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, a w kolejnych dniach następujące po sobie wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.