Szymon Kamczyk

W Żorach wysadzili bankomat, ale uciekli bez pieniędzy

Przy bankomacie na osiedlu Sikorskiego pracowali śledczy z żorskiej policji. Fot. KMP Żory Przy bankomacie na osiedlu Sikorskiego pracowali śledczy z żorskiej policji.
Szymon Kamczyk

20 września, około godz. 3.30 nad ranem mieszkańców osiedla Sikorskiego w Żorach obudził potężny wybuch. Okazało się, że nieznani sprawcy próbowali wysadzić bankomat znajdujący się w miejscowym pawilonie handlowym.

- Teraz jedynie mogę potwierdzić, że nad ranem ok. 3.30 nieznani sprawcy usiłowali włamać się do bankomatu poprzez jego wysadzenie. Wybuch był jednak nieskuteczny, bo nie udało się dostać do kasetki – informuje Kamila Siedlarz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Złodzieje jedynie uszkodzili urządzenie, jednak pieniądze pozostały bezpieczne. Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin policjanci prowadzili dochodzenie, m.in. sprawdzali czy złodzieje nie zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Zadaniem śledczych jest też ustalenie, jakiego materiału użyto do wywołania eksplozji.

Jak udało nam się ustalić, bankomat należy do sieci Euronet.

- Informuję, że urządzenie, które było przedmiotem próby wysadzenia w Żorach w nocy, należy do sieci Euronet Polska. Chciałabym zaznaczyć, że tego typu akty wandalizmu są przestępstwem, zdarzenia te mają charakter incydentalny, a każde tego typu zajście jest surowo karane. W celu szybkiego zatrzymania sprawców, Euronet ściśle współpracuje z policją - wyjaśnia Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

W dalszej części:

 • Gdzie i kiedy dochodziło do podobnych zdarzeń
 • Czy monitoring pomaga
Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.