wal

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem Fot. Archiwum własne
wal

Do wtorku, 11 lutego, do godz. 20, trwa głosowanie w powiatowym etapie naszego plebiscytu Osobowość 2019 Roku. Daj szansę swoim faworytom w kategoriach Biznes, Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Polityka, Samorządność i działalność lokalna. Ich liderzy są także liderami w skali województwa. Na tym etapie od początku plebiscytu trwa głosowanie w kategorii Nauka.

Już we wtorek 11 lutego poznamy powiatowych zwycięzców w plebiscycie Osobowość roku 2019 w czterech kategoriach. Do samego końca zapowiada się zacięta walka, a na finiszu może wiele się zmienić. Wygrani z tarczą wejdą do wojewódzkiego etapu naszego głosowania.

Działalność społeczna i charytatywna

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Patrycja Pabiś, liderka w Białymstoku, w kategorii Działalność społeczna i charytatywna

Po czterech tygodniach od rozpoczęcia głosowania w kategorii Działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów w skali województwa zgromadziła Patrycja Pabiś. Jednocześnie lideruje głosowaniu w Białymstoku. W mieście wyprzedza lekarkę UDSK dr Małgorzatę Sawicką-Żukowską ( druga w województwie). Na trzecim miejscu znajduje się licealistka Wiktoria Kochmańska.

W Łomży liderką w tej kategorii jest wolontariuszka Sandra Stępkowska. Za swoimi plecami czuje oddech krwiodawcy Zbigniewa Gierwata i wolontariuszki Małgorzaty Demczuk - Gutowskiej.

W trzecim mieście na prawach powiatu - Suwałkach - pierwsza trójka przedstawia się następująco: Joanna Prorok, Marcin Ślaski, Zdzisław Przełomiec.

W powiecie augustowskim niekwestionowaną liderką jest Małgorzata Kuklińska. Wolontariuszka od opieki nad zwierzętami zajmuje zarazem trzecie miejsce w skali województwa.

Zacięta walka trwa w powiecie wysoko-mazowieckim. Prowadzi społecznik Marek Szamreta (czwarty w skali województwa). Na drugim miejscu jest wolontariuszka Patrycja Rzymska, a tuż za nią społecznik Norbert Krzykawski.

W powiecie białostockim liderem jest wolontariusz z Łap Hubert Łapiński. Podium niżej plasuje się Emilia Koroluczuk (prowadzi azyl dla zwierząt Ranczo Laszki), a na najniższym Katarzyna Zawadzka z Koła Gospodyń Wiejskich w Studziankach.

Kultura

W kategorii Kultura liderki głosowania w mieście Białystok wodzą też prym w województwie. Przewodzi influencerka Karolina Derpieńska, druga jest wiolonczelistka Zuzanna Sosnowska. Na trzecim miejscu, ale już w skali powiatu, znajduje się fotograf Dawid Klepadło.

W Łomży pierwsza trójka przedstawia się następująco: Dziennikarka Maria Bauchrowicz-Trocka, aktorka Barbara Tarczewska, artysta-plastyk Iwo Świątkowski.

Mocno w skali województwa zaprezentowali się też przedstawiciele powiatu augustowskiego. Liderką jest bibliotekarka Monika Rowińska, wiceliderką artystka ludowa Ewa Skowysz-Mucha, a trzeciPaweł Leszkowicz, animator teatralny.

Z kolei w powiecie sokólskim tercet liderów tworzą: tkaczka Karolina Radulska, kierowniczka kina Krystyna Kostera i Elżbieta Rapiej, szefowa ośrodka kultury w Kuźnicy.

Tu sprawdzisz: Aktualny ranking plebiscytu

Marcin Wądołowski, animator akcji ”Popieram Polskie Rękodzieło” przewodzi stawce w powiecie zambrowskim. Na tyle skutecznie, że zajmuje też trzecie miejsce w skali województwa.

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Karolina Derpieńska, liderka kategorii Kultura w województwie i w Białymstoku

W powiecie wysoko-mazowieckim stawkę otwiera kierowniczka chóru szkolnego Jolanta Drewnowska-Koziarska. Drugie miejsce przypada Grażynie Stanisławskiej, choreografce OKEY DANCE, a trzecie Iwonie Kaczyńskiej, nauczycielce plastyki.

W Suwałkach lideruje fotograf Daniel Żyliński. Tuż za nim jest promotor kultury Mihail Nikolov, a trzecia Alicja Roszkowska, z Fundacji ART - SOS.

W powiecie kolneńskim zacięty bój o zwycięstwo toczą Alicja Szymańska (szefowa ośrodka kultury w Kolnie), Bogumiła Ranik (opiekunka grupy Kolneńskie Dziewczyny z Plusem) i Grażyna Kamionowska (szefowa ośrodka kultury w Stawiskach).

W powiecie bielskim przoduje Wołodymyr Rewa, kierownik zespołu ‚Werwoczki” z Orli, przed śpiewaczką Wierą Niczyporuk i Elżbietą Fionik, szefową bielskiego domu kultury.

Z kolei w powiecie hajnowskim czołówka plebiscytu przedstawia się następująco: Daria Łuksza, Tomasz Tichoniuk, Michał Skiepko.

Biznes

W kategorii Biznes liderem wojewódzkim od kilku tygodni jest Janusz Kulesza, prezes białostockiego PSS Społem. Rzecz jasna przewodzi też w głosowaniu w Białymstoku. W stolicy województwa wyprzedza Sylwię Majewicz, szefową Podlaskich Zakładów Zbożowych i Roberta Skrzypkowskiego, prezesa R/S Budownictwo. Na liderów mocno naciska Magda Kiertowicz, właścicielka cukierni Madeline.

W skali województwa za drugim miejscu reprezentowany jest powiat białostocki. To zasługa Grzegorza Kapicy, właściciela marki Fat-design. Na powiatowym pudle znaleźli się jeszcze Antoni Stolarski, prezes SaMASZ-u i Bożena Datczuk, właściciel firmy Tabo.
Trzecia w skali województwa i pierwsza w powiecie siemiatyckim jest Agnieszka Balińska, właścicielka Folwarku Księżnej Anny. Na drugim miejscu jest Grażyna Putkowska, szefowa firmy Dażynka-Nadbużańskie Smaki.

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Janusz Kulesza, lider kategorii Biznes w województwie i w Białymstoku

W powiecie hajnowskim na pozycji lidera umocnił się Sergiusz Martyniuk, prezes narewskiego Pronaru. Drugie miejsce zajmuje Wiera Pawluczuk, szefowa Okregowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce.

Ciekawie zapowiada się walka na finiszu plebiscytu w Suwałkach. Na razie na czele pozostaje Mirosław Szyszko. Właścicielowi firmy Mirage mocno po pietach depcze Bogdan Sadowski, szef przedsiębiorstwa Sabo. Ten z kolei za plecami ma Henryka Owsiejewa, założyciela grupy Lit-Pol i Malow.

W Łomży głosowaniu przewodzi Paulina Szumska, właścicielka i tatuatorka w Psycho Ink. Próbuje dotrzymać jej kroku makijażystka Monika Cieślik.

Z kolei w powiecie bielskim liderką jest Monika Siecińska-Jaworowska, szefowa bielskiego Suempolu, potentata w produkcji łososia wędzonego.

W powiecie wysoko-mazowieckim lideruje Jerzy Szklaruk, szef Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych Trakt. Daje mu to zarazem szóste miejsce w skali województwa.

Ciekawie jest w powiecie suwalskim. Na pierwszym miejscu znajduje się Jan Kalinowski, właściciel firmy cateringowej Kalinka w Wiżajnach. Stara się z nim rywalizować Jarosław Bekier, instruktor nurkowania z Błaskowizny. Podium zamyka Henryk Masalski , prezes spółdzielni mleczarskiej z Filipowa.

Polityka

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Paweł Wnukowski, lider w powiecie augustowskim w kategorii Polityka. Zarazem lider w województwie

W kategorii Polityka, samorządność i działalność lokalna najwięcej głosów w skali województwa otrzymał dotychczas Paweł Wnukowski. Tym samym radny wojewódzki lideruje głosowaniu w swoim powiecie - augustowskim. Na drugim miejscu jest Zdzisław Sadowski, prezes augustowskiej Sparty. Podium uzupełnia Danuta Kaszlej, prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie.

Najbardziej zacięta walka ze wszystkich powiatów w tej kategorii rozgrywa się w stolicy województwa. Lider w Białymstoku zmienia się jak w kalejdoskopie. W czwartek 6 lutego o godz. 13 stawce przewodziła Małgorzata Dajnowicz, wojewódzka konserwator zabytków. O włos wyprzedzała Artura Kosickiego, marszałka województwa. Podium zamykał Tadeusz Truskolaski.

Walka o tytuł OSOBOWOŚĆ 2019 r. na ostatniej prostej. W powiatach głosować można do 11 lutego. Zobacz, kto jest liderem tuż przed finiszem
Archiwum własne Prof. Bożena Łozowicka, liderka kategorii Nauka (wojewódzki etap głosowania)

Ale do końca głosowania w etapie powiatowym wszystko jeszcze może się zmienić. W każdej kategorii, w każdym powiecie. Daj szansę swojemu faworytowi by zdobył tytuł Osobowość 2019 roku.

wal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.