We wtorek 30 kwietnia mija ostatni dzień na rozliczenie podatku PIT za 2018 rok

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/Polska Press
Marcin Bereszczynski

We wtorek 30 kwietnia mija ostatni dzień na rozliczenie podatku PIT za 2018 rok

Marcin Bereszczynski

30 kwietnia to ostatni dzień na złożenie do urzędu skarbowego rocznego rozliczenia PIT za 2018 rok. Większość podatników rozlicza się dzięki nowej usłudze Twój e-PIT.

W ubiegłym tygodniu w urzędach skarbowych na terenie województwa łódzkiego nie było kolejek. Nie powinno ich być także w poniedziałek i we wtorek 30 kwietnia, gdy przypada ostatni dzień rozliczeni PIT za ubiegły rok.

- Czasy, gdy trzeba było odwiedzać urzędy skarbowe już odeszły w zapomnienie - powiedziała Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Osoby, które rozliczają PIT- 37 i PIT-38 nie muszą się stresować, bo mają automatycznie wygenerowane deklaracje PIT dzięki usłudze Twój e-PIT. Nie ma kolejek w urzędach skarbowych, więc nie będzie przedłużonego czasu pracy urzędów.

Urzędy skarbowe będą otwarte w poniedziałek do godz. 18, a we wtorek do godz. 15.30. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi nie prowadzi statystyk, ile osób odwiedziło skarbówki i jak wielu podatników wybrało usługę e-PIT. Z szacunków wynika, że aż 70 proc. osób wypełniających PIT-37 wybrało elektroniczną formę rozliczenia podatku.

Podobnie jest w całym regionie. Przykładowo, w Radomsku do urzędu skarbowego wpłynęło do piątku mniej zeznań niż rok temu w tym samym czasie. Jak tłumaczy naczelnik Jacek Mordarski, wpływają na to dwie kwestie: niedawna Wielkanoc i nowa usługa e-PIT.

- Jeśli ktoś nie musiał zmieniać niczego w swoim oświadczeniu, to zdecydował się na e-PIT, wiedząc, że oświadczenie ma i tak złożone - mówi naczelnik Jacek Mordarski. - Większość mieszkańców powiatu radomszczańskiego już się rozliczyła.

Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.