Weekend w Bydgoszczy - nie będziecie się nudzić

Czytaj dalej
Fot. materiały organizatorów
Joanna Pluta

Weekend w Bydgoszczy - nie będziecie się nudzić

Joanna Pluta

Oto nasz subiektywny przewodnik po najciekawszych wydarzeniach, jakie są zaplanowane w Bydgoszczy na ten weekend.

Dziś o godz. 18 w Galerii Autorskiej Jana Kai i Jacka Solińskiego rozpocznie się wystawa fotografii Jerzego Zegarlińskiego "Nie mam pomysłu na tytuł". Zegarliński uprawia fotografię kolorową, a szczególny okres jego aktywności twórczej przypadł na kilkuletni pobyt w Stanach Zjednoczonych (w latach osiemdziesiątych). Jest autorem 25 wystaw indywidualnych, brał także udział w wielu wystawach zbiorowych. Również dzisiaj przez cały dzień w Galerii Wspólnej przy Batorego 1/3 można oglądać wystawę prac bydgoskiego rzeźbiarza Aleksandra Dętkosia. W kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury obejrzymy dziś dwa filmy "Powrót" (godz. 16 i 18.15) oraz "El Clan" (godz. 20.30). Bilety kosztują 11 i 14 zł.

Filharmonia Pomorska zaprasza dziś na wyjątkowy koncert z okazji prima aprilis. O godz. 19 wystąpi tam Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego. Na fortepianie zagra Valentina Igoshina, a koncert poprowadzi Emilia Czekała. Natomiast w klubie Mózg o godz. 21 zagra Limboski w towarzystwie Jacka Cichockiego. Bilety kosztują 20 zł.

W sobotę na barce Lemara zaplanowano dwie odsłony warsztatów żonglerki i pantomimy "Zaczarowany świat cyrku" - o godz. 11 sztukę cyrkową będą zgłębiać dzieci, a o 13 młodzież i dorośli. Wstęp 5 zł. W niedzielę o godz. 11 w Miejskim Centrum Kultury Bydgoski Teatr Lalek Buratino wystawi "Historię Kopciuszka". Bilety kosztują 13 i 16 zł. Niedzielne popołudnie warto zaś spędzić w Ostromecku, gdzie o godz. 16 oficjalnie otworzy się Europejski Salon Muzyczny. Wystąpią Karlien Bartels i Florent Maigrot, a także Maja Babyszka. Wstęp na koncert będzie wolny. Na koniec, o godz. 20.30 w kinie ORzeł będzie nas czekał jednorazowy pokaz filmu "Nawet góry przeminą". Bilety jak zwykle 11 i 14 zł. Zapraszamy!

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.