Weekend z listem gończym. Troje za kratkami

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Capar
Maciej Myga

Weekend z listem gończym. Troje za kratkami

Maciej Myga

Podczas minionego weekendu bydgoscy strażnicy miejscy i policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane listami gończymi.

Pierwsza z osób będących na bakier z prawem wpadła w ręce mundurowych w piątek, krótko po godzinie 18.

- Policjant i strażnik patrolowali w tym czasie ulicę Krajeńską - mówi Arkadiusz Bereszyński, rzecznik bydgoskich municypalnych. - Podczas obchodu zauważyli mężczyznę, którego osobiście znał jeden z funkcjonariuszy. Poszukiwanego przez policję zatrzymano i dowieziono do komisariatu na Błoniu, gdzie przekazano sprawę do dalszego prowadzenia - dodaje Bereszyński.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę około godziny 16. - I tym razem ściganą prawem osobę ujęli funkcjonariusze z patrolu mieszanego - informuje rzecznik straży miejskiej.

Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwojga bezdomnych koczujących przy ulicy Inwalidów. Podczas przeprowadzania służbowych czynności wyszło na jaw, że kobieta jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

- Została ona ujęta i następnie dowieziona do śródmiejskiego komisariatu policji - mówi Arkadiusz Bereszyński.

Niespełna godzinę później (interwencję podejmował także patrol mieszany) funkcjonariusze zjawili się przy ulicy Orłowity na osiedlu Jary, gdzie miał przebywać poszukiwany listem gończym bydgoszczanin. On także wpadł w ręce mundurowych, którzy doprowadzili go do Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie. Tam został osadzony w policyjnym areszcie.

Maciej Myga

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.