Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Agata Sawczenko

Artur Brzeziński: Realizujmy postanowienia. Ale uważajmy, by konsekwencja nie zamieniła się w upór

Artur Brzeziński: Realizujmy postanowienia. Ale uważajmy, by konsekwencja nie zamieniła się w upór
Agata Sawczenko

O postanowieniach noworocznych i szansach na ich zrealizowanie opowiada Artur Brzeziński, coach z Pracowni Psychoterapii Integra

Jedna z moich znajomych co roku, w grudniu, robi listę postanowień na nowy rok. I później - jak twierdzi, o niej zapomina. Zdarza się, że te listy później znajduje. I okazuje się, że te najważniejsze postanowienia wypełniła: kupiła maszynę do szycia, pojechała do Japonii, nauczyła się tańczyć flamenco...

Każdy zapisuje rzeczy dla niego ważne. Ale tak naprawdę ważne, wynikające z wewnętrznych przesłanek, a nie z tego, że uważamy, że powinniśmy to zrobić, że wypada. Na przykład wypada schudnąć, zrobić remont w mieszkaniu. A to, że chcę pojechać do Japonii, to takie moje własne. Bo nie powinnam, nie wypada - ale: chcę. I jeśli wśród tych życzeń noworocznych znajdą się takie wynikające z naszego wnętrza, to właściwie ten sam fakt wypisania nic nie znaczy - może tyle, że jeszcze bardziej to zapamiętujemy... A ta myśl i tak w naszej głowie funkcjonuje - i do niej wracamy niezależnie od tego, czy pamiętamy, że ją zapisaliśmy, czy nie pamiętamy. I staramy się ją realizować. To chyba na tej zasadzie działają magicznie postanowienia noworoczne.

Dlaczego wszyscy uparli się na te postanowienia akurat na koniec roku?

Bo przełom roku to taki czas, kiedy często dokonujemy podsumowań. I planujemy przyszły rok. Ta data w kalendarzu to taka okazja do refleksji - nad tym, co zrobiłem, czego nie zrobiłem, co jest do zrobienia...

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Sawczenko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.