Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tadeusz Truskolaski: ONR psuje wizerunek Białegostoku. Dość!

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Agata Sawczenko

Tadeusz Truskolaski: ONR psuje wizerunek Białegostoku. Dość!

Agata Sawczenko

O sposobach na walkę z ONR-em w Białymstoku mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku

W mikołajki działacze ONR przynieśli do domu dziecka nr 2 100 kg słodyczy. Pani wicedyrektor podziękowała im na piśmie. Dzień później straciła stanowisko.

Złożyła rezygnację. Uważam, że ONR wykorzystał w ten sposób dzieci. Ponadto takie sytuacje bardzo psują wizerunek Białegostoku. I to się dzieje nie pierwszy raz. Weźmy chociażby ten wielki marsz ONR sprzed dwóch lat, kiedy padały okrzyki - jest to nagrane - łamiące prawo. W kościele wtedy odbyła się msza z nacjonalistyczną treścią kazania. Kuria potem za to przepraszała. W złym kontekście mówi się też o nas wtedy, gdy zupełnie nas to nie dotyczy. Rok temu w świat poszła informacja, że Mikołaj z opaską ONR-u na ramieniu rozdawał w Białymstoku dzieciom prezenty. To wydarzyło się w Supraślu, a i tak wizerunkowo spadło na nas. Dlatego musimy robić wszystko, by nie było kolejnych takich przypadków. Stąd moja zdecydowana reakcja.

Rozmawiał pan z panią dyrektor?

Mój zastępca Zbigniew Nikitorowicz rozmawiał z dyrektorem domu dziecka. Wyjaśnili tę sytuację. A później dyrektor poinformował o decyzji pani dyrektor.

Tego dnia ani Pan, ani żaden z wiceprezydentów nie pojawiliście się na obchodach 70-lecia powstania domu dziecka. To z tego powodu?

Ja nie planowałem tam być. A prezydent Nikitorowicz, gdy się dowiedział, co się stało - rzeczywiście nie pojechał.

Dlaczego nie lubi Pan ONR-u?

To nie jest kwestia lubienia czy nielubienia.

W dalszej części rozmowy przeczytasz m.in:

 • Jak prezydent Tadeusz Truskolaski, argumentuje walkę z ONR
 • Dowiesz, się jakie będą kolejne kroki prezydenta

 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Sawczenko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.