Wicemistrzowie już się szykują

Czytaj dalej
Fot. jagiellonia.pl
Jakub Laskowski

Wicemistrzowie już się szykują

Jakub Laskowski

Żółto-czerwoni wrócili do treningów pod okiem nowego szkoleniowca. Na zajęciach stawiło się 26 piłkarzy.

Jeśli ktoś potrafi odpoczywać, to zdołał przez te kilkanaście dni zregenerować siły - mówi Rafał Grzyb, kapitan Jagiellonii. - Były to spokojne zajęcia, bardziej potrzebne trenerowi, aby zobaczył on zawodników. Do tego mogliśmy się trochę poruszać po tych urlopach - dodaje.

Na dłuższe urlopy białostoczanie nie mogli sobie pozwolić. Przecież już 29 czerwca rozegrają mecz pierwszej rundy Ligi Europy pod wodzą nowego trenera - Ireneusza Mamrota, który nie krył zadowolenia po pierwszym treningu z zespołem.

- Widać, że grupa jest mocno zaangażowana. Piłkarze są po przerwie, więc zajęcia miały wprowadzić ich do cięższego treningu w trakcie przygotowań - zapewnia Mamrot.

W testach wydolnościowych nie wzięło udziału kilku ważnych graczy. Konstantin Vassiljev, Jacek Góralski, Arvydas Novikovas, czy Fedor Cernych po meczach swoich reprezentacji dostali nieco więcej wolnego. Kwartet nieobecnych wróci do drużyny dzisiaj. Dłuższa rozłąka czeka Przemysława Frankowskiego, który z kadrą U-21 gra na mistrzostwach Europy i w stolicy Podlasia zjawi się dopiero po ostatnim turniejowym meczu biało-czerwonych.

Na pierwszych zajęciach pojawił się za to powracający z wypożyczenia do Piasta Gliwice Łukasz Sekulski. Z drużyną przywitał się też Guilherme, który otrzymał zgodę na wcześniejsze dołączenie do zespołu. Przechodzący rehabilitację kolana Marek Wasiluk był tylko na zbiórce, a Karol Mackiewicz trenował indywidualnie.

Dziś piłkarze Jagiellonii niemal w pełnym składzie udadzą się na tygodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. W trakcie trwania obozu rozegrają dwa sparingi. Dzień po przybyciu o godzinie 18 w Opalenicy zmierzą się z aktualnym wicemistrzem Cypru - AEK Larnaka. We czwartej z kolei przeciwnikiem białostoczan będzie Stilon Gorzów Wielkopolski, który w zakończonym sezonie w efektownym stylu awansował do III ligi.

- Ten odpoczynek był dość krótki i gdybyśmy weszli zbyt intensywnie w treningi, to pewnie by nas przytkało. Będziemy stopniowo się rozpędzać i mam nadzieję, że dobrze przygotujemy się do nadchodzącego sezonu - przyznaje Grzyb. - Trener z pewnością wniesie do drużyny inną jakość. Wierzę, że pod jego wodzą utrzymamy ten poziom, który prezentowaliśmy do tej pory. Można z optymizmem patrzeć w przyszłość - dodaje.

Zawodników wicemistrza Polski czeka jednak ciężka praca nie tylko fizyczna, ale mentalna. Już na pierwszej konferencji prasowej Ireneusz Mamrot zapowiedział, że piłkarze nie uciekną od zadań teoretycznych, skupiających się na poznaniu filozofii gry.

- W Grodzisku będą dwa treningi dziennie. Mam pomysł na tą drużynę, więc nie możemy zmarnować tam ani minuty. Wiadomo, że będę chciał przedstawić swoją wizję, więc piłkarze dzień będą mieli wypełniony - przekonuje szkoleniowiec żółto-czerwonych.

Kadra Jagiellonii na pierwszym treningu

Bramkarze: Hubert Gostomski, Marian Kelemen.

Obrońcy: Luka Asatiani, Łukasz Burliga, Ziggy Gordon, Guilherme, Adam Radecki, Ivan Runje, Jonatan Straus, Dawid Szymonowicz, Piotr Tomasik, Guti, Marek Wasiluk.

Pomocnicy: Dmytro Chomczenowski, Rafał Grzyb, Karol Mackiewicz, Przemysław Mystkowski, Dawid Polkowski, Mateusz Prolejko, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Bogusz (testowany).

Napastnicy: Patryk Klimala, Łukasz Sekulski, Cillian Sheridan, Karol Świderski.

Nieobecni: Przemysław Frankowski (zgrupowanie kadry U-21), Luka Gugeszaszwili (zgrupowanie kadry Gruzji U-19), Damian Węglarz, Jacek Góralski, Arvydas Novikovas, Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych (wszyscy przedłużone urlopy).

Jakub Laskowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.