Wichura i deszcz wyrządziły szkody w powiecie

Czytaj dalej
Fot. OSP Unisław
Monika Smól

Wichura i deszcz wyrządziły szkody w powiecie

Monika Smól

W supermarkecie przy ul. Dojazdowej w Chełmnie pod naporem wody oberwał się sufit podwieszany. Strażacy zwisające elementy zdemontowali.

Przekazali obiekt kierownikowi zalecając, by nie użytkować go do czasu usunięcia całego uszkodzonego materiału.

Druhowie pocięli i usunęli z drogi powiatowej w Płutowie powalone drzewo. To samo zrobili z konarem, który częściowo zablokował przejazd w Unisławiu na drodze wojewódzkiej 550.

W Chełmnie przy ul. Dominikańskiej wiatr zerwał dachówki, część pokrycia dachowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce, przekazali pod nadzór właścicielowi.

Po przejściu obfitych opadów deszczu jednostka OSP Unisła-wiu została zadysponowana do wypompowania wody z jednej z posesji w Unisławiu przy ul. Grudziądzkiej. Zalane było mieszkanie. Przy drzwiach ustawiali worki z piaskiem, pompą szlamową usunięto wodę.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.