Wichura raniła pięć osób, zniszczyła domy i kościoły

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kaniecki
Maciej Kałach

Wichura raniła pięć osób, zniszczyła domy i kościoły

Maciej Kałach

Orkan Ksawery był w nocy z czwartku na piątek bezwzględny dla mieszkańców woj. łódzkiego. 5 osób rannych, 250 tysięcy pozbawionych dostaw prądu, 59 uszkodzonych budynków.

Co najmniej ćwierć miliona mieszkańców województwa łódzkiego odczuło skutki orkanu Ksawery, którego podmuchy w nocy z czwartku na piątek przekraczały nawet 100 kilometrów na godzinę. Tyle bowiem osób nie miało prądu. Wiatr uszkodził 59 budynków, w tym 35 mieszkalnych oraz dwa kościoły, m.in. zerwał dach świątyni w Złoczewie. Wichura łamała drzewa, a konary raniły przechodniów - jak 40-latka z Łodzi - lub upadając na drogi powodowały wypadki. Służby poinformowały o pięciu rannych, w tym o jednym strażaku ochotniku. Bez prądu był szpital w Skierniewicach.

Z powodu wichury spóźniały się pociągi nawet na krótkich trasach (np. Łódź - Skierniewice: 99 minut). Pasażerowie dalekobieżnych składów jadących przez Łódź, jak np. „Asnyka”, musieli się przesiąść do innych pociągów. Opóźnienia pociągów, nawet tych kursujących w piątek, sięgały kilku godzin.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Kałach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.