Widzę Łódź: Z MPK można tylko „grzać” FELIETON

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Dariusz Pawłowski

Widzę Łódź: Z MPK można tylko „grzać” FELIETON

Dariusz Pawłowski

Zdrowie jest najważniejsze - powtarzamy sobie obecnie przy różnych okazjach. A za jedną z najpowszechniejszych i najpoważniejszych chorób współczesności - wzmożoną ponoć pandemicznym odosobnieniem i nadmiernym zaprzyjaźnianiem z lodówką - uważa się otyłość.

Dlatego dumny jestem z władz naszego miasta i MPK, iż wspólnie podjęły zmasowaną, przebiegłą walkę z tą przypadłością, w dodatku w pełnej skromności, bez tak charakterystycznych dotychczas szumnych, publicznych wystąpień i konferencji prasowych.

Oto na czas upałów - które, co w tym kontekście jest ważne, kiedyś się przecież skończą - wybrano metodę wyjątkowo skuteczną: w wielu tramwajach i autobusach nie funkcjonuje klimatyzacja, a pasażerowie - ograniczeni przed wnoszeniem impertynenckich pretensji obowiązkowymi maseczkami - pocą się i stękają, ale upuszczają z organizmu wodę i co za tym idzie - tracą na wadze. A ponieważ komunikacja miejska w mieście, które rości sobie miano ścisłej ekologicznej krajowej czołówki, jest najwolniejszym środkiem transportu, pasażera wytrzęsie i wymęczy na tyle, że ten nie będzie miał siły ubytków uzupełniać. Wszystko dla dobra naszego, w dodatku subtelne zwrócenie uwagi, iż „mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję”.

Niebanalny proceder godny rozwinięcia, bo można go wykorzystać do następnych działań proekologicznych, związanych z niwelowaniem nadmiernej eksploatacji odzieży. Wspomniane obowiązujące nadal w komunikacji miejskiej maseczki zapewniają przecież minimalną anonimowość, można zatem sprawić, że pasażerowie wsiadając do autobusu czy tramwaju będą zmuszeni pozostawać jedynie w tychże. Natychmiast zaczniemy przypominać popierający wolność nadmorski kurort.

Rzecz jasna malkontenci, nie docenią praktyk naszych włodarzy, widząc w tym jedynie kolejny przykład traktowania użytkowników MPK jako niezaradne zło konieczne. A przecież chodzi o słynną hipsterskość Łodzi, kiedy to w XXI wieku latamy w kosmos, szczepimy się, klimatyzacji zaś śmiało mówimy - nie!

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.