Więcej pieniędzy na ekspresówkę

Czytaj dalej
Marek Weckwerth

Więcej pieniędzy na ekspresówkę

Marek Weckwerth

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na wykonanie dokumentacji drogi ekspresowej nr 10, dlatego że oferenci mieli wygórowane żądania finansowe.

Podobno będzie pan wnioskował o dodatkowe pieniądze dla wykonawcy studium S10?

Odpowiada Piotr Król, bydgoski poseł PiS, członek sejmowej Komisji Infrastruktury:
Formalnie wygląda to tak, że wniosek do swojej centrali przygotowuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ten wniosek już jest - widziałem go na własne oczy. Nie podam, o jaką kwotę faktycznie chodzi, ale - co oczywiste - jest ona wyższa od wcześniej zarezerwowanej. Przypomnę, że GDDKiA miała na to 1 milion i 51 tysięcy złotych, zaś najniższą kwotą zaproponowaną przez firmy uczestniczące w przetargu było 2 miliony. Będę się przyglądał tej procedurze. Dodam jeszcze, że od wiceministra infrastruktury otrzymałem oficjalną odpowiedź na moje zapytanie poselskie dotyczące drogi S10. Wiceminister pisze, że w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 znajduje się cały przebieg tej drogi ekspresowej przez województwo kujawsko-pomorskie i intencją rządu nie jest ograniczenie tego programu.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.