Wiedzą swoje o ekologii. W nagrodę dostali sprzęt cyfrowy

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Ciemny

Wiedzą swoje o ekologii. W nagrodę dostali sprzęt cyfrowy

Maciej Ciemny

To była już szesnasta edycja konkursu w Lipinkach. W tym roku połączono ją z honorami dla byłych dyrektorów podstawówki.

W Szkole Podstawowej w Lipinkach (gmina Warlubie) zakończyła się XVI edycja konkursu „Jestem Młodym Ekologiem”. W tym roku pod hasłem „Atrakcje przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Borów Tucholskich”.

Ze względu na swoje położenie, u wrót Borów Tucholskich, placówka kładzie nacisk na edukację ekologiczną. W piątek do Lipinek przyjechały reprezentacje 16 szkół, które przełożyły się na 32 drużyny, m.in. ze Świecia, Nowego, Świekatowa, Niewieścina, Osia, Jeżewa, Wielkiego Komorska, Przysierska, Niewieścina i wielu innych.

- Nadesłano 41 prac fotograficznych, plakatów otrzymaliśmy 49 ze szkół podstawowych oraz 10 ze Szkół Nieprzetartego Szlaku. Dostaliśmy też 30 prezentacji - wymieniają organizatorzy.

Dzięki pozyskanym funduszom laureaci konkursu zostali uhonorowani wartościowymi nagrodami, wśród których były: tablety, aparaty cyfrowe, śpiwory, plecaki, odtwarzacze mp3, lornetki, albumy i wiele innych. Nagrody w konkursie ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Świeciu, Nadleśnictwa Dąbrowa i Osie, wójt Gminy Warlubie, GOKPiR Warlubie, rada rodziców SP Lipinki, RSP z Osia.

- Wzruszającym elementem gali było przyznanie tytułu „Przyjaciel Szkoły” byłym dyrektorom: pani Danucie Leśniak i panu Zygmuntowi Gilewskiemu - dodają pedagodzy z Lipinek.

Maciej Ciemny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.