Większości radnych nowej kadencji powodzi się dobrze, nawet bardzo

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Większości radnych nowej kadencji powodzi się dobrze, nawet bardzo

Tomasz Mikulicz

Krezysów nie brakuje zarówno wśród doświadczonych radnych, ale też i nowicjuszy. Z tych ostatnich uwagę zwracają - związani z branżą deweloperską - Mateusz Sawicki z PiS i Andrzej Perkowski z KO.

O ile rok temu o zawrót głowy mogły przyprawić zarobki Marcina Szczudło z PiS (421 tys. zł w państwowej spółce) to w tej kadencji wszystkich przebił - również radny PiS - Mateusz Sawicki.

Choć jako inżynier budowy w Jaz-Budzie zarobił 45 tys. zł, to ma w użytkowaniu wieczystym i na własność grunty o wartości ponad 15 mln zł. Do niego należy też najdroższy wśród radnych samochód - Mercedes GLC 250d 4 Natic rocznik 2018 za 246 tys. zł.

Nowym samochodem, również z rocznika 2018, jeżdzi też Rafał Grzyb z KO. Ma Forda S-MAX. W oświadczeniu nie wpisał jednak, jaka jest wartość tego auta.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.