Jan Szczutkowski

Wiele organizacji w powiecie inowrocławskim czeka na 1 procent naszego podatku

Cząstką podatku możemy wesprzeć m.in. Fundację K-S-M Jesteśmy z Wami, która organizuje wiele imprez dobroczynnych. Fot. Dariusz Nawrocki Cząstką podatku możemy wesprzeć m.in. Fundację K-S-M Jesteśmy z Wami, która organizuje wiele imprez dobroczynnych.
Jan Szczutkowski

Mieszkańcy powiatu inowrocławskiego w rozliczeniu z fiskusem za 2017 r. poprzez 1 proc. przekazali łącznie ponad 2,3 mln zł. Kwota ta mogłaby być znacznie większa...

Kwota, którą podatnicy wsparli w 2018 r., w ramach rozliczeń podatku dochodowego (PIT) za 2017 r., różnego rodzaju organizacje pożytku publicznego była o około 525 tys. zł wyższa w porównaniu z poprzednim rokiem. Mogła ona być znacznie wyższa, ale wielu podatników tego nie czyni. Potwierdzają to dane ze „skarbówki”. Na 74 210 PIT-owskich deklaracji złożonych w 2018 r. w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, tylko 41 661 podatników okazało się filantropami.

Na 74 210 PIT-owskich deklaracji złożonych w 2018 r. w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, tylko 41 661 podatników okazało się filantropami...

- Niczego nie zyskujemy, nie przekazując jednego procentu, tracimy zaś   szansę  na zdecydowanie komu i na jaki cel przekazane zostaną nasze pieniądze - tłumaczy ksiądz prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. 

Które organizacje zyskały w ubiegłym roku? Jakie organizacje z Inowrocławia i powiatu można wesprzeć 1 procentem? Sprawdź w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jan Szczutkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.