Wielki dzień jest w nocy, a Wielkanoc w dzień

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Wielki dzień jest w nocy, a Wielkanoc w dzień

Jarosław Miłkowski

Ks. Artur Graban, proboszcz parafii prawosławnej w Ługach koło Dobiegniewa, opowiada, jak Triduum Paschalne i święta wyglądają w cerkwi.

W kościele katolickim w Liturgii Wielkiego Piątku odczytywana jest Męka Pańska, jest adoracja krzyża, a następnie udzielana jest Komunia, która została konsekrowana w Wielki Czwartek. A w cerkwi?
U nas jest podobnie, z tą różnicą, że nie udziela się Komunii. W Wielki Czwartek przygotowuje się Dary, czyli Ciało i Krew Chrystusa. One są składane do tabernakulum i w ciągu całego roku podawane są tym, którzy nagle potrzebują Ją przyjąć.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.