Wielki powrót trójki jagiellońskich tenorów

Czytaj dalej
Krzysztof Sokólski

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie z Cracovią 3:1. W sobotę ostatni mecz I rundy z Piastem Gliwice

Od zwycięstwa 3:1 z Cracovią minęło już kilka dni. Do takiego meczu chce się jednak wracać. Jagiellonia znowu pokazała błysk, charakter i skuteczność. Wygrana pod Wawelem była w pełni zasłużona, a przy okazji odrobiliśmy część dystansu do Lechii Gdańsk, do której Jaga traci już tylko dwa punkty.

Zabawne, jak życie i futbol potrafią być przewrotne. Przed tygodniem tak opisywaliśmy problemy ekipy Michała Probierza: „Konstantin Vassiljev niby próbuje, niby dobrze rozgrywa, ale brakuje tego błysku, do którego zdążył nas przyzwyczaić. Fedor Cernych strzela bramki w reprezentacji Litwy, a w Jadze marnuje proste sytuacje (…). Ale być może najbardziej tęsknimy za sprintami, dryblingami i strzałami Przemysława Frankowskiego”. I oto kilka dni później wymieniona trójka, znajdująca się w jakby lekkim dołku, znowu gra jak z nut.

Wydawałoby się, że gdzie jak gdzie, ale akurat na stadionie Cracovii ciężko będzie o przełamanie. Probierz jednak doskonale przygotował swoich zawodników, a ci odzyskali energię. „Pasy” były bez szans wobec genialnych podań Vassiljeva, szybkości Frankowskiego i wszędobylskiego Cernycha. Jagiellonia znowu wysunęła swoje żądła, a kiedy białostockie żądła kłują, to na Jagę mocnych w lidze nie ma!

Wygrana pod Wawelem była w pełni zasłużona

Noty zawodników Jagiellonii za mecz z Cracovią (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen
- 4: Był pewnym punktem zespołu. Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Puścił bramkę po strzale z rzutu karnego, którego być nie powinno.

Łukasz Burliga - 4: Pracował w obronie. Włączał się do akcji ofensywnych. Dobrze dośrodkowywał, mógł zdobyć bramkę, ale trafił w poprzeczkę.

Ivan Runje - 4: Przerwał sporo groźnych akcji rywali. Na niewiele pozwalał krakowskim atakującym.

Guti
- 4: Dobrze uzupełniał się i współpracował z Runje. Czytał grę i z reguły znajdował się tam, gdzie znaleźć się powinien.

Piotr Tomasik - 4: Mocno się napracował. Nie zawsze zdążał w obronie, ale bardzo często włączał się do akcji ofensywnych.

Przemysław Frankowski - 4,5: Znowu imponował szybkością i czerpał radość z gry. Swój dobry występ okrasił golem na 3:1.

Jacek Góralski - 4,5: Wykonał wielką pracę w środku pola. Zagrzewał kolegów do walki. Nie odpuszczał, grał ostro, ale paradoksalnie to on był najczęściej faulowany ze wszystkich zawodników przebywających na boisku (6 razy).

Taras Romańczuk - 4: Wrócił do wyjściowego składu. Nie był efektowny, trochę jakby w cieniu. Ale to on był mózgiem wielu akcji naszego zespołu.

Konstantin Vassiljev - 5: Kapitalny mecz. Miał luz i swobodę. Spokojnie wykorzystał rzut karny i popisał się wspaniałymi asystami przy kolejnych dwóch bramkach Jagi. W 90. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Rafał Grzyb - 4: Ustawiony z lewej strony drugiej linii dobrze asekurował defensywę, a kiedy trzeba było potrafił też zainicjować atak. W 70. minucie zmieniony przez Dmytro Chomczenowskiego.

Fedor Cernych - 5: Strzelił gola, po jego uderzeniu była ręka Miroslava Covilo i rzut karny dla Jagi. Był bardzo aktywny, potrafił utrzymać się przy piłce i wygrać pojedynek z wyższymi i silniejszymi od siebie obrońcami Cracovii. Dał się we znaki zwłaszcza Piotrowi Polczakowi. W 89. minucie zmieniony przez Damiana Szymańskiego.

Dmytro Chomczenowski, Damian Szymański, Karol Świderski - niesklasyfikowani.