Wielki skok na samorządy

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Jarosław Sołomacha

Wielki skok na samorządy

Jarosław Sołomacha

Jeżeli chodzi o rządzenie w największych polskich miastach, to Prawo i Sprawiedliwość nie ma specjalnie czym się pochwalić.

Co jednak zrobić, żeby mieszkańcy wybrali odpowiednich kandydatów? Należy uniemożliwić start tym, którzy rządzą już zbyt długo.

Tak w skrócie można podsumować zamysły PiS-u odnośnie samorządu terytorialnego. Niemal identyczne podejście ma (miała?) Nowoczesna. Jednak gdy PiS wyszedł z poważnymi pomysłami zmian, liberałowie od Ryszarda Petru nagle zaczęli odcinać się od swojej koncepcji.

Pomysły na ograniczenie liczby kadencji w samorządach są w pewnym stopniu zamachem na demokrację. Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że to przecież suweren jest najważniejszy, a teraz rządzący chcą ograniczyć ludziom możliwość wyboru najlepszego kandydata. No tak, bo suweren jest dobry tylko wtedy, gdy głosuje na swoich. Gdy wybiera innych, trzeba to zmienić.

Jarosław Sołomacha

Z dziennikarstwem mam do czynienia już od kilkunastu lat. Obecnie zajmuję się rozwojem segmentu internet w białostockim oddziale Polska Press Grupy. Pracuję na rzecz portali Poranny.pl, Wspolczesna.pl, Podlaskie.naszemiasto.pl oraz naszych serwisów branżowych. Wcześniej, jeszcze przed internetową rewolucją, byłem dziennikarzem śledczym i kryminalnym. Dlatego również dzisiaj piszę głównie o służbach mundurowych. Najczęściej publikuję w "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz na Bialystok.naszemiasto.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.