Wiemy już, która gmina dostanie w tym roku pieniądze na siłownię

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Marek Białowąs

Wiemy już, która gmina dostanie w tym roku pieniądze na siłownię

Marek Białowąs

W tym roku powstanie osiem nowych siłowni pod chmurką. Powody do zadowolenia mają m.in. mieszkańcy Zaboru, gdzie powstanie pierwszy taki obiekt.

Program województwa lubuskiego „Lubuskie siłownie pod chmurką” cieszy się dużym zainteresowaniem gmin. Radni województwa podjęli uchwałę o dofinansowaniu ośmiu takich obiektów. Powstaną one w Zaborze, Lipinkach Łużyckich, Santoku, Lipkach Wielkich, Niesulicach, Gubinie, Jasieniu i w Strzelcach Krajeńskich.

- Łącznie dofinansowanie wyniesie ponad 92 tys. zł, a gminy i powiaty zainwestują w te przedsięwzięcia ponad 144 tys. zł - mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej. - My też staraliśmy o wsparcie. Niestety, nie udało się. Jako jedyny na dofinansowanie może liczyć Zabór. W Kargowej naszą siłownię pod chmurką zbudowaliśmy ze środków własnych gminy.

O wsparcie siłowni na wolnym powietrzu starał się w tym roku m.in. Sulechów. Niestety, tym razem wniosek ten nie przeszedł. Była duża konkurencja, bo do urzędu marszałkowskiego wpłynęło aż 40 wniosków z 36 gmin i 3 powiatów. Wnioski można było składać do 10 marca br.

Pomoc finansowa wynosi do 50 proc. kosztów zadania, jednak nie więcej niż 15 tys. zł brutto, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów zakupu, transportu i montażu wyposażenia siłowni zewnętrznej oraz tablicy informacyjno - promocyjnej.
W 2016 r. w budżecie woj. lubuskiego na realizację programu ,,Lubuskie siłownie pod chmurką” przeznaczono początkowo 97 tys. zł. Jednak kwota ta została powiększona później o 70 tys. zł. W efekcie pozwoliło to na dofinansowanie woj. lubuskim 15 siłowni zewnętrznych. Jedną z nich była siłownia przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie zbudowana z inicjatywy powiatu zielonogórskiego.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.