Krzysztof Bednarek

Wiemy które drogi remontowane będą w pierwszej kolejności

Wkrótce rozpocznie się długo oczekiwany remont drogi nr 20 na odcinku od Placu Kucze-rawego w Drawsku aż do Złocień-ca. Pierwszy etap - odnowa nawierzchni Fot. archiwum Wkrótce rozpocznie się długo oczekiwany remont drogi nr 20 na odcinku od Placu Kucze-rawego w Drawsku aż do Złocień-ca. Pierwszy etap - odnowa nawierzchni na odcinku Drawsko - Suliszewo wykonany zostanie w 2017 r. Kolejny etap - remont drogi z Suliszewa do Złocieńca zaplanowano w 2018 r.
Krzysztof Bednarek

Drawsko Pom. Drawscy radni pytali przedstawicieli dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych o remonty i inwestycje, które w najbliższym czasie wykonywane będą w mieście i na terenie gminy. Dyskusji przysłuchiwała się spora grupa mieszkańców.

Wkrótce rozpocznie się długo oczekiwany remont drogi nr 20 na odcinku od Placu Kucze-rawego w Drawsku aż do Złocień-ca. Pierwszy etap - odnowa nawierzchni na odcinku Drawsko - Suliszewo wykonany zostanie w 2017 r. Kolejny etap - remont drogi z Suliszewa do Złocieńca zaplanowano w 2018 r.

Obecny na spotkaniu zastępca burmistrza Marek Tobiszewski zaproponował, by w ramach tego remontu przebudować skrzyżowanie ul. Moniuszki z ul. Złocieniecką w ten sposób, by ul. Moniuszki mogła być drogą dwukierunkową. Według wiceburmistrza najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie ronda w tym miejscu. Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych od razu zastrzegł jednak, że na takie rozwiązanie nie ma pieniędzy. Skrzyżowanie będzie przebudowane, ale w inny sposób. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na remontowanej w ubiegłym roku przez GDDKiA ul. Starogrodzkiej w najbliższym czasie usuwane będą usterki. W planie jest również wybudowanie zatok autobusowych w miejscowościach Woliczno i Jankowo (przy skrzyżowaniu z drogą powiatową) oraz budowa chodnika. Natomiast zatoka autobusowa przy zjeździe do miejscowości Zagórki pojawi się najwcześniej w 2018 r.

Na drogach wojewódzkich wielkich remontów nie będzie. Przygotowywany jest wprawdzie projekt przebudowy niebezpiecznego odcinka drogi w Zagoździe, ale termin rozpoczęcia prac nie został jeszcze ustalony.

Propozycja budowy dwóch zatok autobusowych i przejść dla pieszych w rejonie budynku Kabel-Technik-Polska (do zakładu dojeżdża ponad 300 osób) nie znalazła wśród drogowców zrozumienia. Zdaniem dyrektor Anny Rejman takie proponowane rozwiązanie nie jest dla pieszych w pełni bezpieczne. Jako propozycja do planu na przyszły rok wpisana została natomiast budowa chodnika przy ul. Połczyńskiej.

Zarząd Dróg Powiatowych wspólnie z gminą Drawsko wybuduje drogę do Jankowa i Małego Jankowa, łącznie z odwodnieniem i przebudową chodników w Jankowie. Prace realizowane będą w latach 2017-2018. Okazało się, że jednym z priorytetów jest również przebudowa drogi z Drawska do Gudowa wraz ze ścieżką rowerową.

- Od ośmiu lat obiecujemy mieszkańcom Dalewa remont drogi. Mieszkańcy tego chcą i radni tego chcą. A tu nagle okazuje się, że priorytety są inne i remontu w Dalewie dalej nie będzie - dziwił się radny Robert Kowalczyk.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.