Wioska ekologiczna już działa na Światowych Dniach Młodzieży [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Michał Gąciarz
Agnieszka Maj

Wioska ekologiczna już działa na Światowych Dniach Młodzieży [ZDJĘCIA, WIDEO]

Agnieszka Maj

– Świat potrzebuje ekologicznego nawrócenia. O to apeluje papież Franciszek – mówił franciszkanin ojciec Stanisław Jaromi z Ruchu Ekologicznego Św. Franciszka z Asyżu na otwarciu wioski ekologicznej w krakowskim parku Krowoderskim.

Autor: Agnieszka Maj

Organizacje ekologiczne z całego świata, zrzeszone w The Global Catholic Climate Movement tłumaczą tam przesłanie ekologicznej encykliki papieża Franciszka „Laudato si”.

Papież przeciwstawia się w niej nadmiernemu konsumpcjonizmowi, mówi o postępującej degradacji środowiska a także o biedzie. Jako działania antyekologiczne wymiana marnotrawienie żywności, zasobów przyrodniczych i energetycznych.

Encyklika opublikowana została rok temu. W Krakowie popularyzuje ją Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Assyżu, organizacja, która działa od 30 lat i zrzesza ok. 100 osób: franciszkanów i osoby świeckie.

To jedyne w Polsce stowarzyszenie zrzeszające katolickich ekologów. Jego działacze sami przyznają, że ten ruch jest jeszcze mało popularny w kościele. – Być katolickim ekologiem to dość karkołomne zadanie. Dla katolików jesteśmy zbyt ekologiczni, dla ekologów zbyt katoliccy – twierdzi o. Jaromi.

Agnieszka Maj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.