Maciej Czerniak

Wkrętarka ubodła Sąd Najwyższy

Jednym z ostatnich orzeczeń wydanych przez Sąd Najwyższy w obecnej kadencji (21 marca odbyło się jego ostatnie zgromadzenie na mocy „starej ustawy o Fot. Adam Guz Jednym z ostatnich orzeczeń wydanych przez Sąd Najwyższy w obecnej kadencji (21 marca odbyło się jego ostatnie zgromadzenie na mocy „starej ustawy o SN”, na zdj.) było to dotyczące sędziego Pawła M.
Maciej Czerniak

Sprawa sędziego ze Szczecina skazanego za kradzież części do wkrętarki może podzielić środowisko sędziowskie. O ile już tak się nie stało. Stowarzyszenie „Iustitia” skomentowało wyrok SN.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Szczecinie ma zebrać się kolegium sędziów, którzy zdecydują, w którym wydziale będzie pracował Paweł M. oskarżony i skazany za kradzież w 2016 roku w markecie łącznika przegubowego do wkrętarki.

- Kolegium zbierze się, o ile do naszego sądu dotrą dokumenty z Sądu Najwyższego - mówi sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy szczecińskiego sądu okręgowego.

Sprawa sędziego Pawła M. (który jeszcze do listopada orzekał w wydziale karnym SO w Szczecinie) stała się głośna w ostatnich dniach z powodu orzeczenia jakie wydał wobec niego Sąd Najwyższy. Sędziowie SN, uznali, że należy złagodzić karę wobec M. w ten sposób,

Szczegóły tej sprawy poznasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.