Władysław Kosiniak-Kamysz zmienia plany na kampanię prezydencką w Wielkopolsce. Weźmie udział w pogrzebie zmarłego posła PSL

Czytaj dalej
Fot. Adam Jankowski
Łukasz Cieśla

Władysław Kosiniak-Kamysz zmienia plany na kampanię prezydencką w Wielkopolsce. Weźmie udział w pogrzebie zmarłego posła PSL

Łukasz Cieśla

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta, w najbliższą środę chciał spotkać się z mieszkańcami wschodniej i południowej Wielkopolski. Jednak swoją aktywność ograniczy do konferencji prasowej w Koninie, ponieważ później weźmie udział w pogrzebie byłego posła PSL Józefa Gruszki.

Pogrzeb Józefa Gruszki, posła kilku kadencji i byłego szefa komisji śledczej ds. Orlenu, odbędzie się w najbliższą środę. Uroczystości pogrzebowe polityka PSL rozpoczną się o godzinie 11 w kościele w Ociążu pod Ostrowem Wielkopolskim. Weźmie w nich udział m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat ludowców na prezydenta RP.

Więcej: W 2005 roku poseł Gruszka doznał udaru mózgu. Od tamtej pory nie odzyskał pełnej sprawności

Lider PSL w środę i tak miał gościć w Wielkopolsce, by spotkać się z mieszkańcami kilku miast i prowadzić swoją kampanię. Mimo kiepskich sondaży swojego lidera, politycy PSL podkreślają, że restart kampanii Kosiniaka-Kamysza trwa bez zakłóceń. W poniedziałek opowiadali o tym podczas konferencji prasowej w Poznaniu.

- Nasz kandydat był na Podkarpaciu i w Małopolsce, w środę pojawi się w Wielkopolsce. Oczywiście w związku z pogrzebem posła Gruszki jego aktywność będzie ograniczona

– zaznacza europoseł Andrzej Grzyb, lider ludowców w Wielkopolsce. - Filarami kampanii naszego kandydata są: wspólnota narodowa, zdrowie, gospodarka i pakiet demokratyczny.

Politycy PSL wypowiedzieli się również na inne bieżące tematy. Krytycznie oceniają działania rządu ws. walki z koronawirusem.

- Początkowo postawa rządu była zachęcająca, było widać chęć rozmowy wokół trudnych spraw związanych z epidemią. Potem jednak to zostało zaprzepaszczone. Pojawiły się również sprzeczne komunikaty na przykład w sprawie noszenia maseczek oraz kontrowersje wobec ministra Szumowskiego. Powinny one zostać wyjaśnione przez odpowiednie służby, na przykład przez Najwyższą Izbę Kontroli. Negatywnie oceniamy również niektóre zapisy kolejnej tarczy antykryzysowej, choćby w kontekście nierównego traktowania niektórych podmiotów gospodarczych czy ograniczenia praw i wolności obywatelskich – dodaje europoseł Andrzej Grzyb.

Kogo ludowcy zamierzają poprzeć w spodziewanej drugiej turze wyborów prezydenckich? Na razie na to pytanie nie odpowiadają wprost. Zaznaczają, że ich kandydat Władysław Kosiniak-Kamysz walczy o jak najlepszy wynik w pierwszej turze wyborów.

- Po poznaniu wyników wyborów 28 czerwca, będziemy wypowiadać się na temat spodziewanej drugiej tury wyborów

- zaznacza europoseł Andrzej Grzyb.

---------------------------

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.