Wnuczek płakał, że potrzebuje pomocy. Kobieta dała co miała. Oszuści wrócili do Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Eliza Gniewek-Juszczak

Wnuczek płakał, że potrzebuje pomocy. Kobieta dała co miała. Oszuści wrócili do Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak

Oszuści metdą na wnuczka nie odpuszczają. - Policjanci zajmują się już tymi sprawami i przypominają o racjonalnym myśleniu w takich sytuacjach oraz przestrzeganiu przed nimi swoich bliskich - mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska z KPP w Nowej Soli

Znów oszuści próbowali wyłudzić od nowosolan pieniądze metodą „na wnuczka”. Chociaż większość mieszkańców nie dała się nabrać i ochroniła swoje oszczędności, to naciągaczom udało się odebrać 15 tys. zł, 1300 euro i biżuterię od jednej z seniorek - informuje mł. asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Nowe zgłoszenia o oszustwach "na wnuczka" z Nowej Soli

W środę, 1 lipca oszuści znów zaczęli swoje akcje w Nowej Soli. - Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie o próbach wyłudzenia pieniędzy. Oszuści dzwonili zazwyczaj do osób starszych, podając się za kogoś z ich rodziny. Zapłakanym głosem opowiadali o nieszczęściu, jakie ich spotkało i błagali o pieniądze, które uratują ich z opresji - opowiada rzeczniczka prasowa komendy. - Chociaż większość mieszkańców nie dała się nabrać na fałszywe historyjki i ochroniła swoje oszczędności, to naciągaczom udało się odebrać 15 tysięcy złotych, 1300 euro i biżuterię od jednej z nowosolskich seniorek. Policjanci zajmują się już tymi sprawami i przestrzegają przed tego typu wyłudzeniami. Ofiarami oszustów zazwyczaj są seniorzy, których ufność i wrażliwość wykorzystują sprawcy oszustw.

Oszuści dzwonili zazwyczaj do osób starszych, podając się za kogoś z ich rodziny. Zapłakanym głosem opowiadali o nieszczęściu, jakie ich spotkało i błagali o pieniądze, które uratują ich z opresji.

Co robić, żeby nie stać się ofiarą oszustwa? Radzi Policja

  1. Kiedy pojawia się podejrzenie, że mamy do czynienia z oszustem, koniecznie należy powiadomić policję.
  2. Bądźmy ostrożni w kontakcie z nieznajomym.
  3. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy. Nie ufajmy osobom, które telefonicznie podają się za krewnych.
  4. Zawsze potwierdzajmy prośbę o pomoc.
  5. Wszelkie telefoniczne prośby w tym z zagranicy o pomoc grożą utratą pieniędzy.
Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.