Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Magdalena Kuźmiuk, mkuzmiuk@poranny.pl

WOAK w Białymstoku przenosi zbiory do Internetu. Cenne nagrania sprzed lat będzie można zobaczyć w sieci

Na zdigitalizowanie czeka m.in. 100 filmów i 200 nagrań muzycznych, 2000 archiwalnych zdjęć, 1000 obiektów piśmienniczych jak np. afisze, ulotki, pl Fot. Anatol Chomicz Na zdigitalizowanie czeka m.in. 100 filmów i 200 nagrań muzycznych, 2000 archiwalnych zdjęć, 1000 obiektów piśmienniczych jak np. afisze, ulotki, plakaty.
Magdalena Kuźmiuk, mkuzmiuk@poranny.pl

Każdy będzie mógł zobaczyć wizytę papieża w 1991 lub posłuchać, jak śpiewał chór w 1973 roku. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przeniesie do internetu swoje zbiory

Lotnisko Krywlany, piękna, słoneczna pogoda. Tłumy ludzi: wszyscy podekscytowani, twarze skupione, wypatrujące. Wszędzie muzyka. Głośna, wesoła. Akordeony, pięknie wystrojeni chórzyści. Jerzy Śródkowski z pasją dyryguje, stojąc na stole postawionym wprost na trawie.

W końcu nadjeżdża sznur samochodów, z tym jednym najważniejszym pośrodku. W nim ubrany w jasny strój papież Jan Paweł II pozdrawia wiernych gestem uniesionej dłoni.

To tylko fragment wizyty papieża Polaka w Białymstoku w 1991 roku. Wizyta zarejestrowana została na taśmie VHS. Dziś do odtworzenia tylko w magnetowidzie. To perełka w archiwalnych zbiorach, jakie zgromadził Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Wkrótce to, co działo się na lotnisku Krywlany podczas tej pamiętnej wizyty będzie mógł zobaczyć i przeżyć każdy. Taśma zostanie bowiem zdigitalizowana, czyli ucyfrowiona. Obraz i dźwięk zostaną przeniesione na specjalną platformę internetową.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się:

 

więcej na temat projektu

 

 

 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Kuźmiuk, mkuzmiuk@poranny.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.