Woda w zalewach i rzekach opada. Czy wody zabraknie w kranach?

Czytaj dalej
Fot. Jakub Marcjasz/Dziennik Zachodni
Patrk Drabek, Michał Wroński

Woda w zalewach i rzekach opada. Czy wody zabraknie w kranach?

Patrk Drabek, Michał Wroński

Jak żyć bez wody w upał? Minusem związanym z upałami są sinice, ale są także plusy. Niektórzy w upalne dni oferują samotnym oraz schorowanym bezpłatną wodę.

Temperatury powyżej 30 stopni C. to już codzienność. W poszukiwaniu ochłody, wybieramy się na kąpieliska, ale uważajmy na czyhające tam zagrożenia. O sinicach w tyskich Paprocanach już pisaliśmy (obowiązuje tam zakaz kąpieli - dop. red.), teraz doszły do nich glony, na które skarżą się kąpiący się w Pławniowicach.

- Sinice mogą pojawić się w zbiornikach wodnych, które nie zostały przebadane przez sanepid i nie są strzeżone - ostrzega Wiktor Zajączkowski, prezes śląskiego WOPR.

Pozostając przy temacie wody, dodajmy, że przedstawiciele Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów powtarzają to, co mówią już od kilku dni: wody w kranach nie zabraknie, choć faktem jest, że jej poziom w zbiorniku w Goczałkowicach systematycznie opada.

- Wody ubywa w tempie 1 centymetra na dobę - informuje Piotr Biernat, rzecznik Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

I od razu dodaje, że nadal w zbiorniku jest ok. 80 milionów m sześc. wody. Kolejne 10 milionów m sześc. znajduje się w zbiorniku Kozłowa Góra. A ujęć wodnych GPW ma w regionie jedenaście. W sytuacji kryzysowej może więc przekierowywać siecią wodę w bardziej "zagrożone" rejony.

Tymczasem władze Skoczowa uruchamiają akcję dostarczania bezpłatnej wody osobom samotnym, starszym, schorowanym - poinformował tamtejszy Urząd Miejski. Osoby potrzebujące proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej (do godz. 15, tel. 33 853 34 52), ze strażą miejską (w godz. 15 - 19, tel. 33 853 32 36, tel. do komendanta Artura Tyrny - 691 717 773) i sołtysami. Przez cały czas dostęp do dystrybutorów z wodą zapewniony jest w ratuszu (Rynek 1), Artadresie (Rynek 18), budynku straży miejskiej (ul. Mickiewicza 14) i Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Morcinka 18).

ILE WODY JEST W GOCZAŁKOWICACH I KOZŁOWEJ GÓRZE


Współpraca: J. Marcjasz

Z sinicami tradycyjnie największe problemy mają turyści nad Zatoką Gdańską.


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Patrk Drabek, Michał Wroński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.