Woj wojowi oka nie wykole? Ależ tak! Okaleczony walczy w sądzie

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Izabela Krzewska

Woj wojowi oka nie wykole? Ależ tak! Okaleczony walczy w sądzie

Izabela Krzewska

Kozacy szarżowali na koniach, a średniowieczni wojowie toczyli bój o zdobycie grodu. Bojowe okrzyki mieszają się z odgłosem szczęku metalu okładających się mieczami i toporami wojów. Jeden z nich został ranny w twarz. Stracił oko. Z walki wrócił na tarczy. A teraz przegrywa w... sądzie.

Odcięte członki, wojenne blizny to ofiara, z jaką muszą się liczyć wojowie żądni łupów oraz chwały. Ale ta historia dzieje się w XXI wieku, a ranny w boju to 23-letni student, mieszkaniec Łap, wnuk kowala, członek jednej z białostockich grup rekonstrukcyjnych. Ostrze przecięło mu prawe oko. Na trwałe stracił w nim wzrok.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.