Andrzej Matys

Wojewoda rozdawał samorządom pieniądze na remonty dróg [zdjęcia]

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczał przedstawicielom poszczególnych samorządów czeki z sumą przyznanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samor Fot. Fot. PUW w Białymstoku Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczał przedstawicielom poszczególnych samorządów czeki z sumą przyznanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych
Andrzej Matys

Zaczynamy tydzień od dobrych wiadomości - mówił w poniedziałek (3.06) rano wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, podpisując 18 umów na dofinansowanie budowy dróg gminnych i powiatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a największe wsparcie otrzymał powiat białostocki - ponad 5,46 mln zł.

- Dzisiaj finalizujemy umowy, które były procedowane jeszcze w ubiegłym roku, a zostały już zatwierdzone zgodnie z przepisami uchwalonej w tym roku ustawy o FDS. To są inwestycje, z których część już jest realizowana, ale dziś będzie ten akt, który pozwoli w pełni uregulować stronę formalną projektu - podkreśla wojewoda i dodaje, że całe podlaskie ma w tym roku dysponować prawie 414,5 mln zł.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.